Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Dzień pizzy w bibliotece. Moc zabawy przy włoskiej muzyce

fot. pow.

fot. pow.

Neapolitańska, rzymska, amerykańska… Każdy rodzaj #i smak pizzy ma swoich miłośników. To danie jest znane i lubiane niemal w każdym zakątku świata. Nic zatem dziwnego, że doczekało się swojego święta – i to więcej niż jednego!

Dzień Pizzy jest bowiem obchodzony aż 3 razy w roku. Wiele restauracji organizuje w tym czasie festiwale, podczas których można spróbować tego specjału z nietypowymi dodatkami. Niektórzy decydują się również na świętowanie w domu, zapraszając swoich znajomych na kolację z pizzą w roli głównej.

Jeżyki natomiast postanowiły uczcić ten pyszny dzień w Bibliotece Dziecięcej. Spotkały się tam z Francesscą, która przeczytała im bajeczkę, opowiedziała o włoskich tradycjach oraz poczęstował pizzą. Dzieci mogły z papieru wyczarować własny przysmak, a na koniec brały udział w zabawach tematycznych, przy muzyce włoskich wykonawców.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)