Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Dzień Języka Angielskiego. Quiz, zabawy i filmy tematyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

31 stycznia był w naszej szkole Dniem Języka Angielskiego#, w ramach którego zorganizowano quiz sprawdzający wiedzę na temat Wielkiej Brytanii, a język angielski królował nie tylko na lekcjach, a także w trakcie przerw.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznawali twórczość Williama Szekspira, czytali fragmenty jego utworów oraz tworzyli makiety i rysunki przedstawiające teatr szekspirowski. Na lekcji matematyki rozwiązywali zadania tekstowe w języku angielskim, a także zapoznali się z zadaniami z matury amerykańskiej. W trakcie zajęć z języka niemieckiego uczniowie odkrywali podobieństwa między językiem niemieckim i angielskim. Na wychowaniu fizycznym poznali sylwetki brytyjskich piłkarzy oraz ćwiczyli umiejętności piłkarskie, a na warsztatach kreatywności klasy pierwsze tworzyły flagę Union Jack. Na biologii i chemii oglądali filmy tematyczne w języku angielskim, a także tworzyli polsko-angielskie słowniczki pojęć chemicznych i biologicznych. Przerwy uczniowie spędzali przy dźwiękach muzyki The Beatles, U2 czy Eltona Johna. Mogli również wypożyczyć książkę w języku angielskim i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)