Dziś mamy 24 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Było kilka nieprawidłowości. Co wykazały kontrole?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ciągu ostatniego roku, zostały przeprowadzone kontrole w jednostkach #organizacyjnych podlegających i nadzorowanych przez burmistrza Kcyni. Co wykazały?

W 2022 roku w jednostkach organizacyjnych gminy Kcynia przeprowadzono łącznie pięć kontroli zewnętrznych. Cztery z nich były kontrolami planowanymi, a jedna kontrolą doraźną. Przeprowadzone one zostały w placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach, Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie, gdzie przeprowadzono dwie kontrole, w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni oraz Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Parmielowie. Kontrole dotyczyły gospodarki finansowej szkół i przedszkola. Konkretnie sprawdzono naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń nauczycielom z tytułu realizowanych godzin ponadwymiarowych i zastępstw w 2021 roku. Nauczycielom wypłacono w wymienionych placówkach wówczas kwotę ponad 87,4 tys. zł. Z tego, w szkole w Sipiorach w ciągu pięciu tygodni nauki wypłacono nauczycielom kwotę 12,5 tys. zł. W ciągu dziewięciu tygodni nauki w przedszkolu miejskim nauczyciele otrzymali wynagrodzenia w łącznej wysokości 25,9 tys. zł. W SP Rozstrzębowo, za dziewięć tygodni nauki nauczyciele za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa otrzymali 18,1 tys. zł, a w szkole w Palmierowie, za 8 tygodni nauki wypłacono nauczycielom łącznie 30,8 tys. zł. Kontrola została przeprowadzona na podstawie szkolnych dokumentów, takich jak zestawienia godzin, dzienniki zajęć, księgi zastępstw.

Wypłacono za dużo albo za mało

W trakcie czynności kontrolnych wykazano kilka nieprawidłowości. Otóż, w trzech szkołach nie wypłacono należnego wynagrodzenia za ponadwymiarowe godziny, a była to łączna kwota 588 zł. W trzech placówkach wypłacono ponad 1,9 tys. zł nienależnego wynagrodzenia. Poza tym, w dwóch placówkach odnotowano, że w czasie zastępstw łączono klasy, z tym że były to klasy na różnym etapie edukacyjnym, co jest nieprawidłowością. W trzech przypadkach, w tygodniach, w których występowały dni wolne od zajęć dydaktycznych, a nie były dniami ustawowo wolnymi od pracy, czy też dniami usprawiedliwionej nieobecności, nauczyciele nieprawidłowo wykazywali obowiązujący ich wymiar czasu pracy. Jak wspomniano, w szkole w Rozstrzębowie została przeprowadzona kontrola doraźna. Jej celem było ustalenie faktycznej liczby uczniów w roku szkolnym 2021/2022. W czasie kontroli wykazano różnicę między liczbą uczniów w arkuszu organizacyjnym na wspomniany rok szkolny, a liczbą uczniów w tzw. księdze uczniów. Nieprawidłowości wykazane były w styczniu, w marcu kontrola została przeprowadzona ponownie i zostały one już wówczas usunięte.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Hendrixa, w dniu 17-09-2023 06:10:09 napisał:

    I kto za to zaplaci ? Nowy kierownik ma szansę się wykazać teraz.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)