Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Było kilka nieprawidłowości. Co wykazały kontrole?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ciągu ostatniego roku, zostały przeprowadzone kontrole w jednostkach #organizacyjnych podlegających i nadzorowanych przez burmistrza Kcyni. Co wykazały?

W 2022 roku w jednostkach organizacyjnych gminy Kcynia przeprowadzono łącznie pięć kontroli zewnętrznych. Cztery z nich były kontrolami planowanymi, a jedna kontrolą doraźną. Przeprowadzone one zostały w placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach, Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie, gdzie przeprowadzono dwie kontrole, w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni oraz Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Parmielowie. Kontrole dotyczyły gospodarki finansowej szkół i przedszkola. Konkretnie sprawdzono naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń nauczycielom z tytułu realizowanych godzin ponadwymiarowych i zastępstw w 2021 roku. Nauczycielom wypłacono w wymienionych placówkach wówczas kwotę ponad 87,4 tys. zł. Z tego, w szkole w Sipiorach w ciągu pięciu tygodni nauki wypłacono nauczycielom kwotę 12,5 tys. zł. W ciągu dziewięciu tygodni nauki w przedszkolu miejskim nauczyciele otrzymali wynagrodzenia w łącznej wysokości 25,9 tys. zł. W SP Rozstrzębowo, za dziewięć tygodni nauki nauczyciele za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa otrzymali 18,1 tys. zł, a w szkole w Palmierowie, za 8 tygodni nauki wypłacono nauczycielom łącznie 30,8 tys. zł. Kontrola została przeprowadzona na podstawie szkolnych dokumentów, takich jak zestawienia godzin, dzienniki zajęć, księgi zastępstw.

Wypłacono za dużo albo za mało

W trakcie czynności kontrolnych wykazano kilka nieprawidłowości. Otóż, w trzech szkołach nie wypłacono należnego wynagrodzenia za ponadwymiarowe godziny, a była to łączna kwota 588 zł. W trzech placówkach wypłacono ponad 1,9 tys. zł nienależnego wynagrodzenia. Poza tym, w dwóch placówkach odnotowano, że w czasie zastępstw łączono klasy, z tym że były to klasy na różnym etapie edukacyjnym, co jest nieprawidłowością. W trzech przypadkach, w tygodniach, w których występowały dni wolne od zajęć dydaktycznych, a nie były dniami ustawowo wolnymi od pracy, czy też dniami usprawiedliwionej nieobecności, nauczyciele nieprawidłowo wykazywali obowiązujący ich wymiar czasu pracy. Jak wspomniano, w szkole w Rozstrzębowie została przeprowadzona kontrola doraźna. Jej celem było ustalenie faktycznej liczby uczniów w roku szkolnym 2021/2022. W czasie kontroli wykazano różnicę między liczbą uczniów w arkuszu organizacyjnym na wspomniany rok szkolny, a liczbą uczniów w tzw. księdze uczniów. Nieprawidłowości wykazane były w styczniu, w marcu kontrola została przeprowadzona ponownie i zostały one już wówczas usunięte.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Hendrixa, w dniu 17-09-2023 06:10:09 napisał:

    I kto za to zaplaci ? Nowy kierownik ma szansę się wykazać teraz.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)