Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji. Czytano powieść "Nad Niemnem"

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 15 września Gminna Biblioteka Publiczna #w Sadkach po raz 6. przystąpiła do akcji Narodowego Czytania, zainicjonowanej w 2012 roku przez prezydenta RP.

W roku bieżącym czytaliśmy powieść pozytywistyczną Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.  Całość ukazała się w 1888 roku w 25 rocznicę powstania styczniowego. Książka powstała na zamówienie Mariana Gawalewicza, jej głównym tematem miał być konflikt pomiędzy postawą romantyczną a programem pozytywistycznym. Podczas 12 odsłony akcji, w sadkowskiej bibliotece, zaproszenie do czytania „Nad Niemnem” przyjęli: Radny Gminy Sadki Michał Olejniczak, p. Longina Szłapa, Dominika Mitek, Julia Siemion, Emilia i Maja Hoppe zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego Gminy Sadki Mariusz Czyż , Zuzanna Strzyżewska, Inga Sójka ,Antonina Brzozowska, Monika Mitek, Aleksandra Maćkowiak , dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak, Anna Leppert , Daria Hoppe Sójka, Milena Kapica ,Bernadeta Sobierajska, wicedyrektor ZSCKR w Samostrzelu Ewa Makowska, Olga Cegielska, Jakub Chmura, Justyna Rybarczyk, Zuzanna Musiał. Ponadto  przerwach pomiędzy rozdziałami, sonatiny zagrał Łukasz Szpojda, uczeń VI klasy SP w Sadkach oraz Szkoły Muzycznej w Nakle nad Notecią w klasie pianina. Uczestnicy mogli również skorzystać z ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez bibliotekę. Na koniec wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia zwiedzali piękną wystawę o życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej oraz mieli możliwość przybicia pamiątkowej pieczątki.

Osobom czytającym i aktywnie zaangażowanym w wydarzenie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek, a wszystkich już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji Narodowe Czytanie za rok.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)