Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

"Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024". Podsumowanie policyjnej akcji

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zakończyły się policyjne działania związane z długim weekendem# „Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024”. To był wytężony czas dla policjantów w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Niestety w tym czasie mundurowi ujawnili i zatrzymali osoby, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Od środy (29.06.2024) do poniedziałku (3.06.2024) trwały policyjne działania „Bezpieczny weekend – Boże ciało 2024”. W tym czasie policjanci powiatu nakielskiego prowadzili działania kontrolne na drogach. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, ich uprawnienia oraz wyposażenie i stan techniczny pojazdów, którymi się poruszali.

Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie 174 kierujących. Ujawnili 102 wykroczenia, z czego 77 przypadków zakończyli nałożeniem mandatu karnego, a w dwóch przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast 23 kierujących pouczyli.

Ponadto, w trakcie działań zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali też czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Mundurowi odnotowali także 15 kolizji.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)