Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

01 marca 2024

85 lat ukryty pod podłogą. Odnaleziono sztandar powstańców wielkopolskich

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Pod koniec stycznia 2024 roku w trakcie prac remontowych #w jednym z budynków w Nakle nad Notecią odnaleziony został sztandar Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego 1918-19 w Nakle nad Notecią.

Dzięki zaangażowaniu kilku osób trafił do zbiorów Muzeum Ziemi Krajeńskiej, w którym zostanie publicznie zaprezentowany 14 marca 2024 roku.

Prezentacji towarzyszyć będzie wykład dr Kamili Czechowskiej na temat organizacji powstańczych działających na Krajnie i Pałukach w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jest to trzeci sztandar Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego, jaki znajduje się zbiorach Muzeum Ziemi Krajeńskiej, a czwarty powstańczy w ogóle. Więcej informacji o sztandarze i historii Towarzystwa znajdziecie w najnowszym wydaniu miesięcznika Nasza Krajna.

Zapraszamy na prezentację chorągwi i wykład dr Kamili Czechowskiej. 14.03.2024 r., godz. 17:00 Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego. Środki przeznaczymy na renowację sztandaru.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)