Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

12 lutego 2024

50 Olimpiada Geograficzna. Uczniowie Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Laura Pinkowska uczennica klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Błażej Siuzdak #uczeń klasy 4 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział 10 lutego 2024 r. w zawodach okręgowych (II stopnia) jubileuszowej 50 Olimpiady Geograficznej.

Zawody przeprowadzono w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pierwsza część zawodów miała formę pisemną i składała się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, geografii społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej.

Błażej Siuzdak w finale zawodów II stopnia

Do drugiej - ustnej części, która odbyła się następnego dnia, tj. 11 lutego 2024 r. jury zakwalifikowało 18 najlepszych młodych geografów z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których był Błażej Siuzdak. Polegała ona na rozwiązaniu quizu geograficznego, a następnie udzieleniu przy mapie fizycznej świata odpowiedzi ustnej na temat z zakresu wpływu środowiska przyrodniczego na życie i działalność człowieka, na wylosowanym obszarze świata.

Udział Błażeja w zmaganiach olimpijskich można uznać za udany, ponieważ uczestnicząc w finale okręgowym będzie czekał na ostateczną decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w sprawie udziału w zawodach centralnych, które przeprowadzone zostaną w kwietniu 2024 r. w Łodzi.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)