Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 maja 2022

Wąsosz czeka na plażowiczów. Małymi kroczkami do lata

fot. pow.

fot. pow.

Niebawem rozpocznie się lato, a wraz z nim sezon kąpielowy nad jeziorem# w Wąsoszu. Na to przez cały rok czekają rzesze mieszkańców nie tylko gminy Szubin, ale całego regionu. Do Wąsosza zjeżdżają ludzie nawet z okolic Bydgoszczy! O wizytówkę gminy trzeba więc odpowiednio dbać.

Aby gmina mogła formalnie zorganizować kąpielisko, urzędnicy muszą podjąć szereg działań. Zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak wyjaśnia, że na początku dokonuje się zgłoszenia wodnoprawnego dotyczącego utworzenia kąpieliska. Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie gminy Szubin w 2022 roku. Projekt był do wglądu przez miesiąc – do połowy stycznia tego roku. Był opiniowany m.in. przez Wody Polskie, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Wszystkie opinie były pozytywne. Gmina uzyskała także zgodę właściciela wód oraz gruntu, który sąsiaduje z jeziorem, na utworzenie kąpieliska. Ostatecznie to radni musieli podjąć uchwałę w tej sprawie i została ona przekazana do nakielskiego sanepidu. Tyle jeśli chodzi o formalności.
A co fizycznie dzieje się teraz w Wąsoszu? Jak gmina przygotowuje się do kolejnego sezonu kąpielowego? Już w marcu teren kąpieliska, plaży, boiska do koszykówki oraz parkingu został posprzątany. Kolejne prace odbywały się w kwietniu. Wzmocniono teren za szaletem, aby pracownicy mogli w bezpieczny sposób dostać się do garażu, który znajduje się tuż za budynkiem. Ponadto okazało się, że dwa zestawy stołów z ławkami nadają się już tylko do usunięcia, bo zniszczenia były tak duże, że zwyczajnie nie opłacało się tego naprawiać. W pozostałych ławkach wymieniono uszkodzone deski na nowe. Pozostałe ławki, niezniszczone, zostały wyszlifowane i zaimpregnowane. Latem będą służyły plażowiczom korzystającym z miejsca na ognisko. Silny wiatr uszkodził też jedną z przebieralni, więc w jej miejscu zostanie postawiona nowa.

Wioletta Borys-Stachowiak podkreśla, że na bieżąco są prowadzone prace porządkowe na terenie plaży, a terenem zajmują się pracownicy gospodarczy zatrudnieni przez urząd. Urzędnicy są już po rozmowie z prezesem WOPR województwa kujawsko-pomorskiego, który zapewni obsługę ratowniczą na kąpielisku.

Od około 20 czerwca, czyli od momentu oficjalnego rozpoczęcia sezonu kąpielowego, zostanie zatrudniona osoba do obsługi szaletu i dwie osoby do sprzątania w weekendy. Gmina zakupi także brakujący sprzęt do wyposażenia ratowników i obsługi kąpieliska. W czerwcu na plażę zostanie przywiezione około 100 ton piasku, aby uzupełnić teren plaży i boiska do siatkówki.
Ostatni sezon letni w Wąsoszu kosztował gminę nieco ponad 159 tys. zł. To o około 30 tys. zł więcej niż rok temu. Jak będzie teraz? Ostateczne koszty wszystkich napraw, umów itp. gmina podaje przeważnie jesienią.

Źródło:

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Naklok, w dniu 15-05-2022 08:49:05 napisał:

  Poproszę o utwardzony opomiarowany parking, za drobną opłatą, bo przy dużym obłożeniu zastawiają i wyjechać nie można

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Ania, w dniu 15-05-2022 09:58:34 napisał:

  Ta pani niech się lepiej nie wypowiada. Nie swieci mądrością zbytnio a robi z siebie gwiazdę.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  mieszanieć, w dniu 15-05-2022 17:54:02 napisał:

  oj będzie można przebierać w ukrainkach

  odpowiedz

  • 7 (7)

  a, w dniu 15-05-2022 22:32:35 napisał:

  Może niech się pani Borys przejedzie do Wąsosza i zobaczy stan na dziś. Zjeżdżalnia wywalona, syf na plaży. Ludzie w miejscach na napoje w PLASTIKOWYCH ławkach zrobili popielniczki pełne petów. Poręcze w wielu miejscach molo odczepione od słupka, co grozi wpadnięciem do wody. Ani tam fajnie, ani bezpiecznie.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Jupik, w dniu 16-05-2022 13:44:55 napisał:

  Może warto wprowadzić wysokie kary za wprowadzanie psów i wyrzucanie niedopałków na plaży i trawnik.Teren jest tak obsr... przez psy i zasypany pętami, że nie ma gdzie koca rozłożyć

  odpowiedz

  • 0 (2)

  bida z nędzą, w dniu 16-05-2022 18:28:15 napisał:

  wygląda jak na Ukrainie po wojnie

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Brak słów , w dniu 16-05-2022 20:57:09 napisał:

  A czyja to wina że wciąż patole wszystko psują??!!! Za każdą naprawą idzie kasa.A to nie man aż nieba! Jeszcze się nie narodził taki by wszystkim dogodził. Źle to kąpać się w wannie lub w basenie na podwórku

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Olek szoł z , w dniu 17-05-2022 10:17:13 napisał:

  Szału nie ma ale tragedii również, chociaż niektórzy lubią tak, dziwi mnie też że ludzie podjeżdżają na basen samochodami za setki tyś. złotych, może kredyt, może leasing, ale cześć ma pewnie domy, to ja bym sobie zainstalował saunę i zrobił basen, dla komfortu psychicznego i higienicznego

  odpowiedz

  • 0 (0)

  majki, w dniu 17-05-2022 15:10:25 napisał:

  pewnie pełno smieci wszędzie....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  J23, w dniu 18-05-2022 14:43:23 napisał:

  Szubin nie miał jak do tej pory dobrego gospodarza i nie zanosi się na lepsze czasy. Pieniądze publiczne są wydawane na inwestycje które po ich zakończeniu nikt z urzędników miasta nie sprawdza lub na niektóre partactwo przymyka się oko. Przykład Dom Kultury.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Za torami to nie nakło , w dniu 19-05-2022 23:32:07 napisał:

  Super nie mogę się doczekać żeby skoczyć na bombę w te szczochy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)