Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 września 2021

Pierwszy sparing. Dziewczyny wyszły na parkiet z bojowym nastawieniem

fot. Miejski Klub Sportowy Krajna Nakło

fot. Miejski Klub Sportowy Krajna Nakło

10 września to wielkie wydarzenie dla drużyny szczypiornistek# z NS KRAJNA NAKŁO, która udała się na pierwszy "dziewiczy" sparing z drużyną MLUKS ORLIK KCYNIA.

Mecz miał na celu obycie gry z klejem, poznanie gry po raz pierwszy z przeciwnikiem i przeanalizowanie naszej 4 miesięcznej pracy na treningach. Cieszę się bardzo z rozegranego sparingu, drużyna udowodniła że potrafi się postawić psychicznie oraz fizycznie i wyjść na parkiet z bojowym nastawieniem. Brakuje nam jeszcze dobrego rozegrania, odpowiedniego szybkiego podania i lepszej kondycji lecz chciałbym przypomnieć że dziewczyny są w przedziale wiekowym 18-45 i połowa z nich pamięta tylko piłkę ręczną ze szkoły, dlatego jako trener z całą pewnością mogę stwierdzić że przez okres wakacyjny każda, podkreślę każda zawodniczka zrobiła duży krok do przodu. Naszym dużym atutem w meczu była zawziętość w linii obrony, dobra gra bramkarek oraz częste podania do obrotowych - zabrakło  szybkiego ataku i prób związania gry i to spowodowało że wynik zakończył się 12:23 dla zespołu z Kcyni. Jako trener jestem dumny z zespołu i byłem w pełni świadomy że mecz będzie kontrolowany przez rywalki , lecz grając z doświadczonym zespołem potrafiliśmy się postawić i pokazać w niektórych akcjach że potrafimy grać w piłkę ręczną. Nie jesteśmy młodym zespołem który gra od lat młodzieńczych i osiągnięcie takiego doświadczenia jakie mają inne zespoły w naszym województwie w tej dyscyplinie sportu będzie bardzo trudne lub niemożliwe ale pokażemy wszystkim naszym fanom i kibicom że nie raz jeszcze postawimy się i osiągniemy niejedno zwycięstwo. Dzięki Nakielskiemu Sportowi możemy tworzyć dalszą historię piłki ręcznej! - skomentował trener Paweł Boroń

Materiał: Paweł Boroń / Miejski Klub Sportowy Krajna Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)