Dziś mamy 4 grudnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

04 listopada 2024
Wiadomości z regionu

Niebezpieczne incydenty podczas meczu. Musiała interweniować policja

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

W miniony weekend# wągrowieccy policjanci zabezpieczali prewencyjnie mecz GKS Zamku Gołańcz, który podejmował u siebie Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Cieniem na spotkaniu położyło się zachowanie miejscowych pseudokibiców.

 

Do zabezpieczenia sobotniego meczu zaangażowano policjantów z Wągrowca, którzy wsparci zostali policjantami OPP w Poznaniu, a także grupą realizacyjna z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci podobnie jak pracownicy ochrony na terenie obiektu, zabezpieczali wydarzenie przed zakłóceniami spokoju i porządku publicznego.

Choć mecz w Gołańczy z uwagi na ilość kibiców, nie był traktowany jako impreza masowa, to nie oznacza, że niepożądane zachowania, mające charakter wykroczeń pozostaną bezkarne.

Definicje imprezy masowej, wymagania dotyczące jej organizacji oraz wynikające z tego, obowiązki organizatora, reguluje Ustawa z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. 2009 nr 62 poz. 504) wraz z rozporządzeniami wykonawczymi.

Organizator imprezy masowej zobowiązany jest m.in. do opracowania i udostępnienia uczestnikom imprezy masowej regulaminu imprezy oraz obowiązującego regulaminu obiektu/terenu, które zawierają warunki uczestnictwa i zasady zachowania się jej uczestników. Osoby uczestniczące w imprezie masowej zobowiązane są do zachowania w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób, w szczególności do wykonywania poleceń służb organizatora oraz przestrzegania postanowień regulaminu obiektu (terenu) i regulaminu imprezy masowej.

Należy pamiętać, że:

- nie wolno wnosić na teren imprezy masowej broni i przedmiotów niebezpiecznych, mogących stanowić zagrożenie dla osób (w tym szklanych opakowań);

- nie wolno wnosić alkoholu i środków odurzających;

- ubiór nie powinien utrudniać identyfikacji danej osoby;

- trzeba bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych, informacyjnych organizatora imprezy oraz regulaminów obowiązujących na imprezie;

- zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych,

- należy posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość; służby porządkowe mają prawo do wylegitymowania i sprawdzenia zawartości wnoszonego bagażu, a także używać prawnie dozwolonych środków przymusu bezpośredniego.

W przypadku stwierdzenia przez służby porządkowe posiadania przez uczestnika imprezy broni albo innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, napojów alkoholowych, środków odurzających itp. służba porządkowa ma prawo ujęcia takiej osoby i przekazania wraz niedozwolonymi przedmiotami Policji.

Uczestnicząc w wydarzeniach nie mających charakteru imprezy masowej, każdy z jej uczestników odpowiada na zasadach ogólnych zawartych w przepisach prawa, a także w innych jak np. regulamin obiektu.

Zachowanie mieszkańców Gołańczy a także okolicznych miejscowości, którzy poprzez odpalenie materiałów pirotechnicznych znajdując się na trybunach wypełnionymi kibicami, spotkało się z konsekwencjami prawnymi. Policjanci zareagowali na szereg popełnionych wykroczeń nieostrożnego obchodzenia się z ogniem a także wykroczenia przeciwko nieobyczajności publicznej polegające na używaniu słów wulgarnych.

Policjanci na miejsc wobec sprawców wykroczeń nałożyli 7 mandatów karnych w kwocie 1000 zł każdy,, skierowali też jeden wniosek o ukaranie do sądu. To jednak nie kończy sprawy, ponieważ policjanci przeanalizują jeszcze celem weryfikacji i ustalenia pozostałych osób zakłócających ład i porządek publiczny.

Materiał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    krajan, w dniu 04-11-2024 15:48:51 napisał:

    Piękna idea sportu,który ma wychowywać i rozwijać kulturę fizyczną.Zamknąć ten obiekt i koniec dyskusji,kara nie jest środkiem wychowawczym ale pobudza myśleniem daje mocno po kieszeni,dotyczy to taże rodziców małolatów.

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Mroczanin, w dniu 04-11-2024 16:07:21 napisał:

    A co to ma wspólnego z Mrocza24?

    odpowiedz

    • 3 (3)

    koźlarz babka, w dniu 04-11-2024 17:07:38 napisał:

    Brawa dla Panów policjantów za profesjonalną robotę!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zadaj pytanie
40PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Znakowanie owoców i warzyw. Nowe przepisy od 1 stycznia

Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować# obowiązujące unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.

(czytaj więcej)
0

To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu

Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.

(czytaj więcej)
0

Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny

29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.

(czytaj więcej)
0

Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania

Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)