Nie będzie siatek antykretowych. Wniosek wpłynął za późno
fot. LZ
W najlepsze trwa budowa stadionu miejskiego #przy ul. Poznańskiej w Kcyni. Dla wielu mieszkańców to po prostu „stadion kcyńskiego Orła”. Dopiero w trakcie zaawansowanych prac zauważono pewien brak, przez który Orłom mogą przeszkadzać... krety.
Budowa kontenerowego zaplecza sanitarno-socjalnego na boisku przy ul. Poznańskiej w Kcyni wraz z zagospodarowaniem boiska i budową infrastruktury towarzyszącej (to pełna nazwa zadania) ruszyła wraz z początkiem kwietnia. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Fraxinus z Gniezna.
W ramach prac powstanie zaplecze sanitarno-socjalne, tzn. pomieszczenia dla dwóch drużyn piłkarskich – szatnie i toalety, pomieszczenie dla zespołu sędziowskiego, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenia magazynowe, biura, pomieszczenie dla sekcji tenisa, jak również nowe trybuny widowni wraz z zadaszeniem oraz oświetlenie terenu boiska i oświetlenie terenu bieżni. Ponadto zmodernizowana zostanie płyta istniejącego boiska o nawierzchni trawiastej wraz z niezbędnym wyposażeniem. Na stadionie znajdzie się stanowisko pchnięcia kulą, skocznia w dal, wiaty dla zawodników. Kompleksowej przebudowy doczeka się istniejąca bieżnia 400 m i bieżnia prosta 100 m. Dojdą elementy małej architektury, czyli ławki dla drużyn, kosze, ogrodzenie, tablica wyników. Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln 400 tys. zł.
Wszystko pięknie brzmi, ale jak to przy takich inwestycjach bywa, pojawiają się „schody”. Te ostatnie są związane z kretami. Radny Mirosław Pezacki zastanawia się, czy jest jeszcze możliwość, aby wykonawca prac położył na płycie boiska siatki antykretowe. - To wielomilionowa inwestycja, a po roku trawa będzie cała poryta, tym bardziej, że trawa będzie siana, a nie z rolki. To koszt 12-13 tys. zł, a my, jako gmina, do tego już nie wrócimy – mówi radny.
Niestety, szansy na siatki antykretowe już nie ma. - Wniosek wpłynął za późno, a nie było to uwzględnione w projekcie. Jest już położona infrastruktura wodna: drenaż i nawadnianie, czego też nie było w projekcie, a zostało dołożone i trudno, żeby do tego jeszcze coś dokładać na tym etapie. Są inne metody walki z kretami. Będziemy rozmawiać o metodach dźwięku czy jeszcze innych sposobach – wyjaśnia burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak.
Zdaniem radnego to duże niedopatrzenie. - Żyję w tym mieście już sporo lat i wiem, że kilka rzeczy wcześniej było spartolonych. Orlik zalewany, sala sportowa z niewydolnymi piecami – radny wymienia inwestycje z przeszłości. Radny Tomasz Świerc chce zaprosić do rozmowy projektanta albo kierownika budowy, ale Mateusz Stachowiak mówi, że inwestycja jest już bliżej końca niż początku i trudno będzie cokolwiek zmienić. - Do końca listopada budowa ma być zakończona, choć termin jest do lutego – informuje burmistrz.
Pozostaje mieć nadzieję, że krety wyniosą się z nowego stadionu, a jeśli nie, to odstraszą je inne sposoby walki z tymi szkodnikami, niż siatka.
Źródło:
Czytaj również
- Rocznica śmierci ppor. Siekierskiego. Zapalono znicze pamięci
- Jest ładnie, ale jakim kosztem? Teren rekreacyjny za prawie 700 tys. zł
- "Potrzebne jest przejście dla pieszych". Nie jest bezpiecznie
- Podsypywanie poboczy i remont ulicy. Prace na terenie sołectwa
- Harcerze pamiętają o poległych. Szacunek dla tradycji
Dodaj komentarz
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków. Przyjęto projekt ustawy
Rada Ministrów przyjęła przygotowany w naszym resorcie projekt #ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Rodzice wcześniaków czekali na ten projekt od kilkunastu lat. To niezwykle ważny krok w kierunku poprawy sytuacji rodzin mierzących się z obawami o życie i zdrowie ich nowonarodzonych pociech. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.
(czytaj więcej)Spodziewany wzmożony ruch. Najbliższy czas wymagający dla kierowców
W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu# na drogach krajowych. Dlatego podjęliśmy działania, których celem jest ułatwienie kierowcom sprawnego i bezpiecznego podróżowania. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Apelujemy - jak najwięcej rozsądku, jak najmniej brawury za kierownicą!
(czytaj więcej)Dzisiaj Dzień Zaduszny. Szczególny czas modlitwy
Dzisiaj w katolickich Kościele obchodzony jest Dzień Zaduszny#. To wspomnienie wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy zmarli i przebywają w czyśćcu.
(czytaj więcej)Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach
Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Wolny wyborca., w dniu 02-11-2024 14:05:08 napisał:
odpowiedz
Olo, w dniu 02-11-2024 14:38:09 napisał:
odpowiedz
Obserwator , w dniu 02-11-2024 14:52:51 napisał:
odpowiedz
Do widzenia panie Stachowiak , w dniu 02-11-2024 15:36:42 napisał:
odpowiedz
Kibic, w dniu 02-11-2024 17:48:34 napisał:
odpowiedz
Lip, w dniu 02-11-2024 19:11:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!