"Dzień Dyni". Dominującym kolorem był pomarańczowy

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Dnia 25 października br. dzieci z grup Wiewiórki i Sówki z przedszkola# w Dziewierzewie świętowały Dzień Dyni.
Udział w wydarzeniu miał na celu zachęcanie do zdrowego odżywiania się. Promowanie wśród najmłodszych wartości odżywczych i walorów smakowych dyni.
Nasze przedszkole przyłączyło się do celebracji kolejnego z najzdrowszych jesiennych świąt. Tego dnia uczestników wydarzenia obowiązywał dyniowy dress code. A dominującym kolorem był pomarańczowy.
Spacerując po naszej własnej dyniowej farmie dzieci przysłuchiwały się opowieścią o dyniach. Poznały różne rodzaje i odmiany. Bogactwo kolorów, wielkości i kształtów zgromadzonych w naszym dyńkowie okazów. Porównywały ciężar poszczególnych dyń. Wyróżniliśmy również najbardziej popularne dynie w naszym regionie: piżmowa, hokkaido, zwyczajna, muszkatołowa (zielona) i makaronowa. Następnie omówiliśmy zastosowanie dyni w kuchni. Możliwość jej wytrawnego wykorzystania np. zupa krem lub deserowego - ciasto dyniowe i wiele innych pyszności. Obejrzeliśmy również krótki film edukacyjny, który uzupełnił nasze wiadomości. Podsumowaniem był quiz wiedzy o dyniach. Nasze przedszkolaki wykazały się niezwykłą błyskotliwością. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni orderami.
Przepysznym punktem dnia była degustacja deserowego wykorzystania dyni - muffiny. Przygotowaliśmy również dla naszych dzieci witaminowe mini dyńki. Wykorzystując owoce - mandarynki i warzywa - seler. Seler nie cieszył się zbytnim powodzeniem w kubkach smakowych Wiewióreczek i Sówek.
Z tego pomarańczowego dnia mamy piękne pamiątki w postaci zdjęć, których wykonanie było możliwe dzięki Pani Malwinie Ciszewskiej, która przygotowała w przedszkolu zachwycającą scenerię oraz zadbała o dyniowe smaczki dla dzieci i upiekła muffiny dla obu grup przedszkolnych.
Podczas zajęć dzieci z młodszej grupy Wiewiórki i starszej grupy Sówki wykonywały ćwiczenia z królującą dziś u nas dynią.
Materiał: Oliwia Kędziora, Renata Murawska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





























Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)