Niezwykły klimat polskości. Wieczór patriotyczny w "Dwójce"
fot. powierzone
13 listopada o godz.16.00 w auli #SP 2 w Nakle miał miejsce Koncert Patriotyczny. W ten dostojny sposób uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
Dzieci z klas 2d i 3c przedstawiły przygotowany z tej okazji program artystyczny. Przybliżyły ważne fakty z historii Polski, które pokazywały zmagania Polaków o odzyskanie niepodległości. Piękne recytacje i śpiewy pieśni patriotycznych podziwiali rodzice i dziadkowie, a także wszyscy przybyli na tę uroczystość goście. Odświętne stroje dzieci oraz dominujące w scenografii barwy biało- czerwone stworzyły niezwykły klimat polskości. Po występie dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Pani Dyrektor Aleksandra Kwasigroch wyraziła uznanie dla uczniów oraz skierowała kilka słów do zebranych. Mówiła o nadziei, która jest ważna, aby odważnie patrzeć w przyszłość, aby nigdy się nie poddawać. Jednocześnie wskazała potrzebę budowania jedności pomiędzy Polakami zwłaszcza w dzisiejszym czasie. Druga część przeznaczona była na wspólny śpiew pieśni. Przy żywym akompaniamencie fortepianowym wybrzmiały najpiękniejsze pieśni żołnierskie, mówiące o trudzie Polaków, ich wyrzeczeniu i poświęceniu tego, co najcenniejsze dla ojczyzny. Śpiew prowadziły zgłoszone na koncert klasy : 1c, 2b, 2c, 3b. Uczniowie zapalili swoim śpiewem dorosłych i stworzyli wzruszającą, pełną ciepła i polskości atmosferę. Nasunęły się refleksje, czy warto oddać wszystko dla ojczyzny? Na pytanie prowadzącej koncert Marii Techner - Co otrzymali polegli żołnierze w zamian za swoje poświęcenie i ofiarę? - uczeń odpowiedział: „wieczną pamięć”. Ta pamięć wybrzmiała w pieśniach i powadze tego wieczoru, gdzie wszyscy poczuliśmy w sercach jedność i wdzięczność. Po koncercie padły słowa podziękowania i wzruszenia ze strony uczestników. Na małych artystów czekały w szkole słodkie upominki.
W to piękne wydarzenie zaangażowani byli nauczyciele: Beata Patyna, Hanna Kaczyńska, Maria Techner, Justyna Przywarta, Dominika Świtalska, Ewa Bębnista, Monika Młynarczyk, Kamila Wełniak – Bohdanowicz.
Materiał: Justyna Przywarta, Dominika Świtalska, Monika Stachowska
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Turniej wewnątrzszkolny. "Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II"
- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Certyfikaty dla uczniów
- Dominował fiolet. Uczniowie zaangażowani w ogólnopolską akcję
- Młodzież z wizytą w centrum onkologii. Licealiści wysłuchali wykładu
- Kurs pierwszej pomocy w szkole. Wartościowe doświadczenie
Słone przekąski pod okiem inspekcji. W połowie wykryto nieprawidłowości
Producenci słonych przekąsek pod lupą IJHARS. U prawie połowy z nich ujawniono nieprawidłowości.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)