Podsumowano akcję "Znicz" i "Hiena". Kontrola na cmentarzach
fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią
Od 15 października do 2 listopada br. Straż Miejska# w Nakle nad Notecią w ramach akcji „Znicz i Hiena 2024” czuwała nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich na cmentarzach w Gminie Nakło nad Notecią. Strażnicy miejscy w tym okresie prowadzili 48 kontroli cmentarzy w Nakle nad Notecią, Ślesinie, Paterku, Występie, Potulicach, Gorzeniu oraz w Trzeciewnicy i Sucharach, które odbywały się w godzinach rannych oraz popołudniowo - wieczornych.
Strażnicy miejscy szczególną uwagę zwracali na zakłócanie ładu i porządku publicznego, nieobyczajne wybryki, jak również na kieszonkowców oraz kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.
Dodatkowo w celu przeciwdziałania zjawisku dewastacji nagrobków oraz kradzieży z terenów cmentarzy kwiatów i zniczy strażnicy miejscy kontrolujący cmentarze po zapadnięciu zmroku byli wyposażeni w noktowizor, który umożliwiał im obserwację przy całkowitym zaciemnieniu terenu.
Równolegle do działań „Znicz”, była realizowana akcja „Hienia”, polegająca na kontroli punktów skupu złomu w celu ewentualnego ujawniania przedmiotów skradzionych z cmentarzy - krzyże, znicze, lampiony, figurki. Strażnicy miejscy podkreślili, iż osoby prowadzące punkty skupu złomu na terenie Gminy Nakło nad Notecią przestrzegają przepisy w zakresie ewidencjonowania skupowanych przedmiotów metalowych i są „wyczuleni” na elementy metalowe pochodzące z cmentarzy.
W tym okresie Straż Miejska w Nakle nad Notecią nie odnotowała żadnych wykroczeń lub zdarzeń bezpośrednio związanych z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Kujawsko-pomorska młodzież. Kreatywna, ambitna, zaangażowana
Zajęcia sportowe i taneczne, programowanie i robotyka, warsztaty artystyczne,# wyjazdy na obozy, do kin i teatrów – na realizację projektów dla dzieci młodzieży przekazujemy z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego 70 mln złotych. Granty są przyznawane za pośrednictwem lokalnych grup działania. Nabory wniosków są już otwarte! Działania dla dzieci i młodzieży.
(czytaj więcej)