60-lecie Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Naukowa konferencja w Nakle
fot. MM
15 listopada w Centrum Rozwoju Społecznego w Nakle odbyła się# VI Konferencja Naukowa Muzealniczek i Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którą poprzedziła jubileuszowa gala 60-lecia Muzeum Ziemi Krajeńskiej.
Przed rozpoczęciem gali, dyrektor nakielskiego muzeum Tomasz Pasieka wygłosił wykład pt. "60 lat minęło jak jeden dzień", w którym skupił się na historii Muzeum Ziemi Krajeńskiej. W dalszej kolejności przyszedł czas na podsumowania i liczne podziękowania za podejmowane współprace, a także za działalność nakielskich muzealników na rzecz lokalnej społeczności.
Następnie swoje wykłady wygłaszali jeszcze: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej Anna Sergott, Gerard Radecki z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Karolina Papiorkowska-Dymet z Muzeum Niepodległości w Myślenicach, dr Aleksandra Jankowska z Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Kamil Ściesiński, Anna Kornelia Jędrzejewska i dr Anna Nadolska z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Joanna Medycka z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.
Wydarzenie potrwa jeszcze do godz. 16:45, a w jego trakcie wykłady wygłaszać będą jeszcze:Łukasz Wojtecki z Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim, dr Justyna Słomska-Nowak z Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu, dr Beata Bielińska-Majewska z Muzeum Okręgowego w Toruniu, Kalina Ciesielska z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Ewelina Mokijewska z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Longina Graczyk z Fundacji AriAri. Po konferencji, uczestniczące w niej osoby będą miały możliwość zwiedzenia aktualnych wystaw w Muzeum Ziemi Krajeńskiej.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Sprawdź poziom cukru we krwi. Nie lekceważ pierwszych objawów
Cukrzyca dotyczy ponad 3 mln Polaków. Rozwija się powoli#, więc wiele osób chorujących na cukrzycę pozostaje niezdiagnozowana.
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Seniora. Inspiracja dla młodszych pokoleń
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora! #To doskonała okazja, by podziękować wszystkim seniorom za ich życiową mądrość, doświadczenie i ciepło, którym obdarzają nas każdego dnia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
J B, w dniu 15-11-2024 19:30:08 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!