Do szkoły zawitali policjanci. Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze
fot. KPP Nakło
W środę 30 października dzielnicowy #z Szubina sierż. Karol Pieron wspólnie z sierż. Wiesławą Ambrozik z zespołu do spraw profilaktyk społecznej, nieletnich i patologii z nakielskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci były podzielone na 3 grupy. W sumie z funkcjonariuszami spotkało się około 140 dzieci.
Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo w czasie przebywania na poza domem. Mundurowi omówili jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły, jak w prawidłowy sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, oraz jak trzeba się zachowywać w jadącym samochodzie. Policjanci przypomnieli również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i wytłumaczyli jak wpływają ona na bezpieczeństwo podróżujących. Mundurowi omówili temat prawidłowego korzystaniu z numerów alarmowych oraz w jaki sposób działają zaalarmowane służby. Stróże prawa przestrzegli dzieci, że nie wolno bez uzasadnianego powodu dzwonić na numer alarmowy, a w wypadku przypadkowego połączenia poinformować o tym dyspozytora.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, a wiedza przekazana im przez mundurowych wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.
Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Ogólnopolski turniej "Sukces na Bank". Nie zabraknie reprezentacji Staszica
- Niezwykły Dzień Niepodległości. Niepodległość Polski i... szkoły
- Cenne informacje dla uczniów. Zajęcia profilaktyczne i lekcja historyczna
- Poznawanie otaczającego świata. Ciekawostki o jeżach
- Spotkanie pełne wrażeń i radości. Kolorowe jesienne święto
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)