"Potrzebne jest przejście dla pieszych". Nie jest bezpiecznie
fot. KP
– Nasze dzieci jak, przechodzą przez drogę do# Ślesina, idąc na przystanek w kierunku Nakła nie są bezpieczne! Potrzebne jest tam przejście dla pieszych! – apelują mieszkańcy Gorzenia. Decyzję w sprawie ustanowienia przejścia może podjąć jedynie starosta nakielski.
Podczas wrześniowego zebrania wiejskiego w Gorzeniu omawiano kilka spraw dotyczących problemów mieszkańców sołectwa. Jeden z uczestników zebrania poruszył sprawę bezpieczeństwa w ruch drogowym. – Przez naszą wieś przebiega droga powiatowa. W centrum Gorzenia jest sygnalizacja świetlna i przejście dla pieszych. I dobrze, że jest – wskazał mieszkaniec Gorzenia. – To jednak nie wystarczy, by było bezpiecznie. Często jest tak, że dzieci, jak i osoby starsze idąc od strony figurki, przechodzą przez to przejście i chcą się dostać na przystanek autobusowy w kierunku Nakła. Niestety, na drodze „w dół” w kierunku Ślesina takiego przejścia nie ma. Wnioskuję, aby takie przejście umieścić również na drodze w kierunku Ślesina – zaapelował mieszkaniec i spotkał się z poparciem innych uczestników zebrania. Prowadzący zebranie sołtys sołectwa Gorzeń Janusz Mrówczyński zapowiedział, że przekaże wnioski z zebrania burmistrzowi Nakła. Jednakże burmistrz Nakła nie jest zarządcą drogi, gdyż jest nim Starostwo Powiatowe w Nakle. To ostatecznie starosta nakielski podejmie decyzję, czy takie przejście powstanie.
Źródło:
Czytaj również
- Zasiedli do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia i program artystyczny
- Po wieczerzy wierni udali się na pasterkę. Szczególna msza święta
- Uroczysta pasterka. Msza święta zgromadziła wielu wiernych
- Pralka do ubrań specjalnych. Akcja zakończona sukcesem
- Harcerze pamiętają. Światełko z Betlejem dotarło do DPS
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Aladyn, w dniu 02-11-2024 09:51:39 napisał:
odpowiedz
Piechur , w dniu 02-11-2024 10:10:09 napisał:
odpowiedz
Miły, w dniu 02-11-2024 17:49:50 napisał:
odpowiedz
Her, w dniu 02-11-2024 20:25:11 napisał:
odpowiedz
Jpr! , w dniu 02-11-2024 20:27:53 napisał:
odpowiedz
Miły, w dniu 02-11-2024 21:42:47 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!