Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lutego 2024

Karnawałowy pociąg w bibliotece. Śmiechu było co niemiara

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W Bibliotece Dziecięcej pojawił się# karnawałowy pociąg. Przyjechały nim Misiaki z Wesołej Piątki.

Przy muzyce pokonywaliśmy kolejne stacje. Na pierwszej z nich dzieci musiały zatańczyć „Kaczuchy”.  Śmiechu było co nie miara. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż. Druga stacja były to zajęcia plastyczne. Misiaki wykonały piękne maski karnawałowe. Trzecia stacja była najgłośniejsza -  zabawy przy muzyce: „Taniec z kartką”,” Księżniczka i Rycerz”, „Taniec z balonem” oraz „Tańczymy Labada”. Pociąg dojechał wreszcie do stacji końcowej. Były to wygodne poduszki, na których dzieci spoczęły i wysłuchały ciekawostek o karnawale w Polsce i na świecie oraz bajeczki pod tytułem „Wielki bal Smerfetki”. To było cudowne spotkanie.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)