"Dzieciństwo Bez Przemocy". Kampania zakończy się 19 listopada
fot. Urząd Miejski w Kcyni
Gmina Kcynia i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej #w Gminie Kcynia przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo Bez Przemocy”, którą organizuje „Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę”.
Kampania „Dzieciństwo Bez Przemocy” jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, ma na celu uwrażliwianie na problem i promowanie systemowych rozwiązań sprzyjających dobremu dzieciństwu. Według badań w Polsce, aż 80% społeczeństwa akceptuje krzyczenie jako metodę dyscyplinującą, a 1/3 dopuszcza stosowanie kar fizycznych wobec dzieci.
Podczas trwania kampanii zespół interdyscyplinarny na dzień 14 listopada 2024 r. zaplanował konferencję dla personelu placówek oświatowych, zespołu kuratorskiej służby sądowej, policji oraz pracowników pomocy społecznej. Placówki oświatowe na terenie naszej Gminy zrealizują inicjatywę edukacyjną z dziećmi i młodzieżą, której celem będzie zwiększenie wiedzy o problemie, nabycie umiejętności i wiedzy jak reagować i gdzie szukać pomocy.
W placówkach m.in. zostały wyeksponowane plakaty informacyjne oraz numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.
Kampania zakończy się 19 listopada br w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci o godzinie 17:00, fasada budynku Urzędu Miejskiego podobnie jak w całej Polsce rozświetli się na czerwono – symbolizując przeciw wobec krzywdzenia dzieci.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na stronie https://dziecinstwobezprzemocy.pl/.
Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Ostrzeżenie dla naszego powiatu. Prognozowane gęste mgły
- Kolejna awaria i utrudnienia dla mieszkańców. Gdzie nie będzie wody?
- Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyste obchody w Szubinie
- Festiwal Tradycji i Smaku w Mroczy. Jarmark św. Mikołaja i konkurs
- Prognozowane gęste mgły. Widoczność poniżej 200 metrów
Kompetencje cyfrowe nauczycieli. Nowe projekty
Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) zakończyło podpisywanie umów# dotyczących wsparcia realizacji przedsięwzięć z Inwestycji „E-kompetencje” w ramach dwóch naborów: dla nauczycieli przedszkolnych oraz dla nauczycieli szkolnych. Ich celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych u nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali dzieci i młodzież w świat nowych technologii.
(czytaj więcej)Niebieski listopad. Akcja Movember z myślą mężczyznach
Listopad to czas, w którym na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy# w ramach akcji Movember. Ma ona na celu podniesienie świadomości na temat męskich nowotworów - raka gruczołu krokowego i jąder. Na nowotwór jądra najczęściej chorują młodzi mężczyźni od 14 do 35 lat. Choroba może dotyczyć każdego.
(czytaj więcej)Ochrona praw kredytobiorcy. Co przewiduje projekt nowej ustawy?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o podmiotach obsługujących kredyty #i nabywcach kredytów. Projekt ustawy dostosowuje polskie prawo do unijnej dyrektywy w sprawie podmiotów, które obsługują kredyty i nabywców kredytów. Nowe przepisy mają zmniejszyć ryzyko gromadzenia się nieobsługiwanych kredytów w przyszłości.
(czytaj więcej)Nowe przedmioty w szkołach. Projekty skierowane do konsultacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekty rozporządzeń# zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które wprowadzają do szkół podstawowych nowy przedmiot edukacja zdrowotna, a do szkół ponadpodstawowych: edukację obywatelską i edukację zdrowotną.
(czytaj więcej)