Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2023

Inauguracyjny mecz Szubinianki. A miało być tak pięknie

Od dużej porażki rozpoczęli sezon 2023/2024 piłkarze Szubinianki.# Na inaugurację pojechali do Barcina. Pojechali po trzy punkty, wrócili z kwitkiem. Nie tak to miało wyglądać.

W inauguracyjnym meczu udziału nie mógł wziąć trener Szubinianki Wojciech Mielcarek. Zastąpił go Przemysław Wesołek. Nie było też kapitana zespołu Przemysława Pawlaka. Mimo to goście wydawali się być zmobilizowani i z takim nastawieniem wychodzili na to spotkanie. I mogło zacząć się fantastycznie. Już w 4` sędzia podyktował rzut wolny dla Szubinianki. Kibice doskonale wiedzieli, że to jest to miejsce, z którego Robert Jurek potrafi strzelić. Było bardzo blisko, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Szubinianka dominowała na boisku i wydawało się, że bramka będzie kwestią czasu. Minuty jednak mijały, a wynik pozostawał bezbramkowy. Chociaż okazji pod miejscową bramką nie brakowało. Do przerwy przewaga nie została udokumentowana, a to już nie wróżyło dobrze.

Po zmianie stron zaczęło robić sie nerwowo. W 54` prowadzenie miejscowym dał jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy na boisku, Radosław Mróz. Dziesięć minut później do remisu doprowadzić Kamil Herzog i wydawało się, że przyjezdni pójdą za ciosem. Tak się niestety nie stało. Od tego mementu strzelali już tylko barcinianie. Ostatecznie Jacek Paszkiewicz skapitulował cztery razy.

Szubinianka zagrała bardzo przeciętnie, ale to dopiero pierwszy mecz. Okazji do zdobycia punktów będzie wiele. Oby jak najszybciej zaczęły one wpadać na konto Szubinianki.

W sobotę w roli kapitana wystąpił Robert Jurek. - Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, szczególnie w drugiej połowie meczu. Niestety nie udało się nam zrealizować założeń. Ciężko trenowaliśmy przed tym spotkaniem i wyszło źle. Ja jako kapitan w tym meczu, w zastępstwie za Przemka Pawlaka, nie dałem rady pociągnąć tzw. wózka i sam na siebie jestem zły, bo ten mecz w moim wykonaniu był fatalny. Chciałem również w imieniu drużyny podziękować wszystkim kibicom, którzy przybyli na ten mecz i tak wspaniale nas dopingowali. Mam nadzieję, że w niedzielę sprawimy im dużą radość i zdobędziemy komplet punktów, w co bardzo mocno wierzę. Ta drużyna ma ogromny potencjał i liczę na dobry mecz w naszym wykonaniu. Zapraszam w niedzielę na godzinę 12.00 wszystkich sympatyków - mówi Robert Jurek.

W roli trenera wystąpił tym razem Przemysław Wesołek. - W pierwszej połowie staraliśmy się grać swoje założenia. Momentami brakowało nam cierpliwości, aby utrzymywać się przy piłce dłużej. Mieliśmy swoje okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W drugiej połowie popełniliśmy błąd i straciliśmy bramkę. Mimo to próbowaliśmy stwarzać sobie i doprowadziliśmy do remisu. Niestety popełniliśmy za dużo błędów i przegraliśmy ze skuteczniejszą drużyną - ocenia Przemysław Wesołek.