Dziś mamy 20 lutego 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2025

Żywe lekcje historii. Do szkoły podstawowej zawitali rycerze

fot. SP Mrocza

fot. SP Mrocza

Dnia 11 lutego do Szkoły Podstawowej im. Wojska# Polskiego w Mroczy zawitali rycerze z Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy przeprowadzili żywe lekcje historii.

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji o rycerzach i ich zwyczajach, klasy piąte i szóste o odkryciach geograficznych, a klasy siódme i ósme o II wojnie światowej.

Materiał: Beata Mazur-Spychalska / SP Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiany w składce zdrowotnej. Kto skorzysta na nowych przepisach?

Zmieniły się zasady obliczania składki # zdrowotnej dla przedsiębiorców. Minimalna wysokość składki dla firm rozliczających się według skali podatkowej, podatkiem liniowym lub na karcie podatkowej została obniżona z 100% do 75% minimalnego wynagrodzenia. To jednak nie koniec korzystnych zmian.

(czytaj więcej)
0

Nowi mistrzowie WOT. Żołnierski wielobój

W dniach 14-16 lutego 2025 r. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej # zorganizowało drugą edycję mistrzostw WOT w wieloboju żołnierskim. W zawodach udział wzięło blisko 150 Terytorialsów reprezentujących 20 Brygad Obrony Terytorialnej oraz drużyna z CSWOT.

(czytaj więcej)
0

Medale Marszałka dla stulatków. Pani Zofia świętowała 105 urodziny

Mimo przeżyć wojennych i trudnej młodości nie stracili pogody ducha.# Stulatkowie – Aniela Buczkowska z Barcina i Gracjan Zodel z Bydgoszczy oraz stupięciolatka Zofia Siwińska mieszkanka Izbicy Kujawskiej cieszą się zdrowiem, uśmiechają się i cały czas z zainteresowaniem śledzą bieżące wydarzenia. Nestorów odwiedzili przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i wicemarszałek Aneta Jędrzejewska.

(czytaj więcej)
0

Kolej się rozwija. Samorząd województwa inwestuje w tabor

Siedemdziesiąt pięć procent pociągów realizujących # pasażerskie połączenia regionalne należy do samorządu województwa. Dysponujemy trzydziestoma trzema pojazdami, które w tym roku przejadą 6,5 miliona kilometrów. Flota marszałkowskich pojazdów kolejowych systematycznie się rozrasta. Wkrótce na tory wyjedzie kolejnych siedem nowoczesnych składów zamówionych w bydgoskiej Pesie.

(czytaj więcej)