"Ze sztuką na co dzień". Kolejne działania w ramach projektu artystycznego

fot. powierzone
W Liceum Ogólnokształcącym w #Szubinie odbyły się kolejne działania w ramach projektu “Ze sztuką na co dzień”, który został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.
Jeszcze w ostatnich dniach wakacji grupa uczennic naszej szkoły wraz z opiekunkami A. Kobierowską, J. Stefaniak-Szmyt i K. Bethke wybrała się na plenerowe warsztaty plastyczne do Brzózek, do pensjonatu "Pod Dębem". W ciągu dwóch dni w plenerze, powstały obrazy o różnorodnej tematyce, wykonane różnymi technikami. które będą zdobić między innymi pomieszczenia szkoły. Uczestnicy warsztatów, zwiedzili także wioskę artystyczną Brzózki, słynącą z pięknych murali oraz rzeźb, a wakacyjny wieczór spędzili przy ognisku. Spotkanie na łonie natury dało młodzieży możliwość wyrażenia siebie za pomocą pędzla i farb. Malowanie obrazów stało się wyjątkową formą wyrażania emocji i tworzenia dzieł sztuki, które inspirują innych.
Następnym elementem projektu były zajęcia tworzenia biżuterii z żywicy epoksydowej. Zebrane podczas wakacji, a następnie zasuszone rośliny zalane zostały żywicą, a po jej utwardzeniu i oszlifowaniu uczestnicy warsztatów wykonali efektowne kolczyki, wisiorki, pierścionki i breloki do kluczy. Uczniowie mogli eksperymentować z różnymi pigmentami, kształtami i formami. Młodzież odkryła niezwykłe możliwości, jakie kryją się w tej niekonwencjonalnej technice, co pozwoliło im pokazać swoją kreatywność w zupełnie nowy sposób.
W ramach projektu "Ze sztuką na co dzień", dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, odbyły się już w zeszłym roku szkolnym warsztaty ceramiczne, kurs wykonywania makramy oraz zajęcia makramowe dla ósmoklasistów.
Projekt koordynują A. Kobierowska, K. Bethke oraz J. Stefaniak-Szmyt.
Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






Czytaj również
- W stronę nowoczesności. W szkole będą nowe pracownie
- Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Wyrównana rywalizacja
- Powstanie nowoczesna pracownia. Wyposażenie dla szkoły
- O pierwszym królu i barwach narodowych. Zajęcia dla najmłodszych
- 11. miejsce szkoły w ogólnopolskim konkursie. Tematem pierwsza pomoc
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)