Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 maja 2022

ZST w Kcyni pożegnało abiturientów. Absolwentką roku została Joanna Robaszkiewicz

fot. pow.

fot. pow.

29 kwietnia w ZST w Kcyni odbyło się uroczyste pożegnanie# klas programowo najwyższych, czyli uczniów klasy IV TEI oraz III LO. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im: dyrektor ZST pani Katarzyna Kluczyńska, wychowawcy – pani Katarzyna Łyszczarz, Barbara Krzyżanowska i Maria Przegiętka, Burmistrz Kcyni – pan Marek Szaruga, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz koleżanki i koledzy z niższych klas.

Prowadzący uroczystość Oliwia Matuszak oraz Kacper Boniek powitali wszystkich zebranych, następnie głos zabrali pani Katarzyna Kluczyńska i pan Marek Szaruga, którzy podzielili się z uczestnikami uroczystości swoimi przemyśleniami oraz życzyli absolwentom powodzenia na maturze, szczęścia i samych trafnych decyzji w życiu osobistym. Mówcy podziękowali także nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie do matury oraz za wychowanie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor tytułu Absolwentki Roku Joannie Robaszkiewicz. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Daria Kowalska, a nagrodę za wysokie wyniki w nauce odebrała Julia Będzitko. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców.

Podziękowania odebrali również sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Szkolnego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Honorowi Dawcy Krwi. Szczególną niespodzianką dla wszystkich wyróżnionych była piosenka w wykonaniu pani Katarzyny Łyszczarz oraz Amelii Boniek.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie Sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Poczet Sztandarowy w składzie: Daniel Szczeblewski, Anna Walentowska i Anna Mantych przekazał sztandar uczniom I klasy LO. Skład nowego Pocztu Sztandarowego tworzą teraz: Bartosz Kasprowski, Marcelina Woźniak oraz Natalia Czyż, którzy wraz z panią dyrektor przyjęli uroczyste ślubowanie uczniów klasy III LO i IV TEI.

Przewodniczący SU – Maciej Wojtych zwrócił się do abiturientów z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas w szkole oraz z życzeniami powodzenia na maturze. Uroczystość zakończyła się muzycznym akcentem – piosenkę dla starszych kolegów zaśpiewały: Amelia Boniek, Zuzanna Woźniak, Marcelina Woźniak i Natalia Czyż.

Ostatnie chwile abiturienci spędzili w gronie wychowawców, pani dyrektor, koleżanek i kolegów z klasy oraz fotografów, którzy uwiecznili ich radosne pożegnanie ze szkołą. Pieczę nad uroczystością sprawowali wychowawcy klas trzecich technikum pan Tomasz Suty oraz Rafał Jankowski.

Materiał: Tomasz Suty/ZST

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 47

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)