Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Włamywacze zatrzymani. Mężczyźni okradali działkowiczów

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Działania #wągrowieckiej Policji i doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Nielbą" w Wągrowcu.

W lutym policjanci otrzymali sygnały od działkowiczów o uszkodzeniach wejść do altan, uszkodzonych kłódkach zabezpieczających pomieszczenia z narzędziami. Kilku właścicieli zauważyło również, utratę elektronarzędzi. Wskazywało to na działanie osób które pałały się okradaniem działkowiczów.

W związku z tymi zgłoszeniami podjęto działania wykrywcze, celem ustalenia sprawcy, bądź sprawców tych włamań.  Podjęto również działania prewencyjne związane ze skierowaniem patroli  bezpośrednio na teren działek, który jest terenem zamkniętym.

We wtorek 27 lutego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 21-letniego i 23-letniego mieszkańca Wągrowca podejrzanych o wspólne dokonywanie włamań i kradzieży. Odzyskano również szerg skradzionych elektronarzędzi - były to m.in narzędzia wielofunkcyjne, wkrętarki, piłę łańcuchową, a nawet głośnik. Wróciły one już do swoich właścicieli.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy włamali się do co najmniej kilku budynków na terenach działek, ale też pouszkadzali drzwi, kłódki i zamki do pomieszczeń z których nic nie skradziono.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dotychczas sformułowanych zarzutów, a także złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: asp. Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 44 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Browarna, w dniu 29-02-2024 23:49:08 napisał:

    W Nakle Bogdan na działkach założył łącze WIFI z kamerą i teraz siedzi w domu i obserwuje bramę , jak by nie starczyła nagrywarka .Co tam , - ludzie zapłacą.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)