Dziś mamy 1 sierpnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2024

Tworzy się nielegalne wysypisko śmieci. Odpady składowane tuż za placem zabaw

fot. freepik

fot. freepik

Wójt Gminy Sadki apeluje do mieszkańców# Sołectwa Łodzia, mieszkańców okolicznych Sołectw oraz osób przejeżdżających przez teren Gminy Sadki o niewyrzucanie żadnych odpadów w miejscowości Łodzia – za placem zabaw.

W miejscowości Łodzia – za placem zabaw zaobserwowano nielegalną praktykę podrzucania odpadów. Podrzucane są  odpady budowlane i rozbiórkowe typu płytki ceramiczne, odpady z metalu, tworzyw sztucznych i papieru, odpady wielkogabarytowe, co w efekcie prowadzi do powstawania na terenie Naszej Gminy nielegalnego wysypiska odpadów.

Wobec powyższego zwracam się z prośbą o niewyrzucanie odpadów w miejsca niedozwolone. Wspólnie dbajmy o porządek i czystość Naszej Gminy oraz pozbywajmy się odpadów w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

Przypominam, że w ramach funkcjonującego systemu gospodarki odpadami w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi bezpośrednio z terenu nieruchomości odbierane są następujące odpady komunalne: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz zebrane selektywnie następującej frakcji odpady komunalne: papier, metale, tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe, szkło i bioodpady.

Ponadto, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właściciela nieruchomości do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się w miejscowości Sadki przy ul. Spacerowej 1, 89-110 Sadki można nieodpłatnie przekazać następujące frakcje odpadów komunalnych zebranych w sposób selektywny w tym: bioodpady; odpady niebezpieczne; przeterminowane leki; chemikalia; odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony; odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych oraz tekstylia i odzież.

Zwracam się również do mieszkańców Gminy Sadki o zwracanie uwagi na incydenty związane z zaśmiecaniem Naszej Gminy. W przypadku zaobserwowania takiej sytuacji sprawę proszę niezwłocznie zgłosić na Policję, do Straży Gminnej w Sadkach lub do Urzędu Gminy w Sadkach.

Materiał: Wójt Gminy Sadki / Michał Piszczek

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja BDO
500PLN
0

Zasięgnij porady grzyboznawcy. Popularna kurka mylona z lisówką

Zanim wyruszycie na #grzybobranie zwróćcie uwagę na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nowe strefy ochrony ptaków w naszym województwie. Obowiązują zakazy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska# w Bydgoszczy regularnie aktualizuje strefy ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków.

(czytaj więcej)
0

Historia drogownictwa. Jakich narzędzi i maszyn używano dawniej?

Jak dawniej budowano drogi, jakich narzędzi i maszyn używano? #Czy za worek mąki da się wybudować drogę? Jakie inne ciekawostki skrywa historia budowy dróg? Poznajmy historię urządzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie wybudowania nowej drogi - walca drogowego.

(czytaj więcej)
0

Unikalne na skalę europejską. Ciechocińskie tężnie mają 200 lat

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni #solankowych w Ciechocinku. Administrowany przez marszałkowską spółkę symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)