Dziś mamy 2 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

26 marca 2023

Turniej Szachowy. Zawody na pamiątkę sukcesu powstańców wielkopolskich

fot. powierzone

fot. powierzone

W Szubińskim Domu Kultury rozpoczął się VIII Festiwal Szachowo-Warcabowy "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919".

W lutym 1919 roku miała miejsce bitwa pod Rynarzewem - jedno z wydarzeń powstania wielkopolskiego. Powstańcy zdobyli niemiecki pociąg pancerny, który otrzymał nazwę "Danuta". Na pamiątkę tego sukcesu w Szubinie organizujemy turniej szachowo - warcabowy. Pociąg pancerny "Danuta" walczył następnie w czasie wojny polsko - bolszewickiej w 1920 roku i polsko - niemieckiej w 1939 roku - został uszkodzony w trakcie walk i zniszczony przez załogę.

25 marca odbył się Turniej Szachowy o "Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta" z udziałem adeptów królewskiej gry z trzech województw. Tryumfował Hubert Gabryszewski (Nakło), II miejsce wywalczył Bartosz Przybylski (BKS Chemik Bydgoszcz), a na III miejscu uplasował się Wojciech Traczewski (UKS Korona Gdańsk). W pozostałych grupach rankingowych na podium stanęli: 1800 - I miejsce Hubert Gabryszewski (Nakło), II miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo / MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Marcin Rydzyński (UKS Szachowa Dwójka Szubin), 1600 - I miejsce Roman Terekhov (BKS Chemik Bydgoszcz / Ukraina), II miejsce Jakub Żegliński (AZS UMK Toruń), III miejsce Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin / Kcynia), 1400 - I miejsce Dominik Bauza (ŻTMS Baszta Żnin), II miejsce Bruno Oźmiński (BKS Chemik Bydgoszcz), 1200 - I miejsce Bohdan Terekhov (BKS Chemik Bydgoszcz / Ukraina), II miejsce Konrad Hilscher (Szubin), III miejsce Grzegorz Nalewajski (UKS Szachowa Dwójka Szubin / Kcynia), 1000 - I miejsce Andrzej Dassuj (MKS MDK Trzcianka), II miejsce Przemysław Zbytek (Bydgoszcz), III miejsce Jan Majdan (Bydgoszcz), kobiety - I miejsce Danuta Karwowska (UKS Szachowa Dwójka Szubin), II miejsce Marta Detmer (Toruń), III miejsce Michalina Szczepaniak (I LO Szubin).

W zawodach startowało 40 szachistów. Obowiązki arbitra sprawował prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski. Dane techniczne przedsięwzięcia: system szwajcarski, 7 rund, 15 minut na uczestnika. Fundusze pozyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)