Minimalizacja skutków suszy przy drogach. Najważniejsze bezpieczeństwo

fot. GDDKiA
GDDKiA analogicznie jak w poprzednim roku reaguje na zmieniające się warunki #pogodowe. Wdrożyliśmy specjalne zasady utrzymania dróg krajowych w kontekście suszy. Dotyczą one jednak tylko tych miejsc, gdzie ich zastosowanie nie powoduje niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg. Tematyka zieleni przy istniejących i nowobudowanych drogach realizowana jest przez GDDKiA z uwzględnieniem potrzeb ochrony przyrody, zdrowia i warunków życia ludzi.
Kosić czy nie kosić? Oto jest pytanie…
Jednym z elementów bieżącego utrzymania dróg krajowych jest prowadzenie regularnego koszenia pasa drogowego. Wpływa to na bezpieczeństwo ruchu i sprawne działanie odwodnienia. Klimat jednak się zmienia. Podobnie jak w poprzednim roku doświadczamy w Polsce długich okresów bez opadów atmosferycznych, co sprzyja suszy. Przeciwdziałając temu niekorzystnemu zjawisku, już w poprzednim roku ograniczyliśmy powierzchnie koszenia pasów zieleni przy drogach krajowych.
Co do zasady, pełne koszenie całego pasa drogowego przeprowadzane jest jeden raz w roku. Następne koszenie uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych. Terminy i zakresy koszenia uzależnione są od tempa wegetacji roślin oraz określane są pod kątem zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, funkcjonowania infrastruktury drogowej i towarzyszącej oraz minimalizacji zjawiska suszy hydro-geologicznej.
Bezpieczeństwo użytkowników dróg zawsze jest priorytetem!
Podkreślamy jednak, że bezpieczeństwo użytkowników naszych dróg, bez względu na okoliczności, to priorytet numer jeden i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Dlatego w kwestii przeciwdziałania przesuszeniu gleby, wyłączone z tego postępowania są miejsca związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i efektywnym działaniem systemu odwodnienia.
Bujna roślinność nie może ograniczać widoczności ani przesłaniać znaków drogowych. Z kolei system odwodnienia musi zapewnić sprawne odprowadzenie wody z jezdni, ponieważ od tych aspektów bezpośrednio zależy bezpieczeństwo na drodze.
Materiał; GDDKiA
Czytaj również
- Ważna informacja. Dla osób dorabiających do świadczenia lub zasiłku
- Pomoc dla ofiar przemocy. Bezpłatna linia i spotkania ze specjalistami
- Emerytura i renta po śmierci. Co się dzieje z tymi świadczeniami?
- Czasu coraz mniej. Rodzicu - nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!
- Coraz więcej ojców na urlopie rodzicielskim. Wzrost jest znaczny
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
eqinos, w dniu 10-06-2023 20:28:02 napisał:
odpowiedz
ON, w dniu 11-06-2023 10:56:28 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!