Mini miasteczko w Mycielewie. Szkoła stawia na rowery
fot. archiwum
Przy Szkole Podstawowej w Mycielewie ma powstać #miasteczko rowerowe podobne do tego, które już funkcjonuje w Kcyni. Uczniowie nie mogą doczekać się, kiedy wjadą rowerami do „mini miasta”.
- To inwestycja „spięta” z remontem świetlicy w Studzienkach i termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Kcyni. Gmina otrzymała promesę na 7 mln 200 tys. zł z Polskiego Ładu. Niestety do przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca, więc został on unieważniony. Ważność promesy się skończyła. 4 września 2024 gmina złożyła ponowny wniosek o przyznanie tej kwoty, jednocześnie rezygnując z termomodernizacji budynku SP. Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie wniosków, aby znów ruszyć z ogłoszeniem konkursu – informuje burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak.
Samo miasteczko rowerowe ma kosztować nieco ponad 140 tys. zł. Nawierzchnia będzie częściowo wykonana z kostki brukowej, a częściowo z poliuretanu. Do tego powstanie cała infrastruktura: oznakowanie pionowe, poziome, wiaty i stojaki na rowery. Szkoła Podstawowa w Mycielewie co roku organizuje konkurs znajomości ruchu drogowego. Zdaniem burmistrza, dzięki miasteczku będzie mogła zająć się organizacją na poziomie powiatowym, jak nie wojewódzkim. - Będzie to miasteczko podobne do tego, które już istnieje przy GCKiB. Widzę, że ono cieszy się dużą popularnością. To ciekawe rozwiązanie, aby uczyć młodego człowieka poprawnych zachowań na drodze i bezpieczeństwa. Będą tam mogły być także przeprowadzane egzaminy na kartę rowerową – mówi Mateusz Stachowiak.
Dlaczego Szkoła Podstawowa w Mycielewie stawia na rowery? Katarzyna Walasiewicz, dyrektor „podstawówki” mówi, że w Mycielewie dużą tradycją jest konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i edukacja w tym kierunku. W szkole odbywają się także egzaminy na kartę rowerową. - Nasi uczniowie bardzo skrupulatnie ćwiczą te umiejętności, bardzo solidnie przygotowują się do konkursu pod okiem nauczyciela i mają duże sukcesy na etapie gminnym i powiatowym – tłumaczy. Katarzyna Walasiewicz wyjaśnia, że miasteczko będzie wykorzystywane nie tylko w celach organizacji konkursów, ale także w codziennej edukacji. - Chcemy edukować naszych uczniów w kierunku świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Takie profesjonalne miasteczko na pewno będzie wykorzystane i zwiększy umiejętności, które uczniowie już posiadają – podkreśla dyrektor.
Szczegóły, takie jak kwestia korzystania z miasteczka np. po godzinach pracy szkoły, będą znane, gdy miejsce już powstanie.
Źródło:
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Większa ochrona przez mobbingiem? Nowy projekt ustawy
Uproszczenie definicji mobbingu i uznanie, że jego podstawową cechą #ma być uporczywe nękanie pracownika – to najważniejsze założenie projektu ustawy powstałego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Proponowana definicja zjawiska zakłada uniezależnienie stwierdzenia istnienia mobbingu od intencjonalności działania sprawcy lub wystąpienia określonego skutku, a także wyklucza zachowania incydentalne i jednorazowe. Projekt czeka teraz na wpisanie do wykazu prac legislacyjnych rządu.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Bożonarodzeniowe jarmarki w regionie. Kiermasze, karuzele i inne atrakcje
W centrach dwóch największych miast regionu# – Bydgoszczy i Torunia, już jakiś czas temu rozgościły się bożonarodzeniowe jarmarki.
(czytaj więcej)Poszukiwani wolontariusze. W trosce o godny pochówek majora
Z zamierzchłej przeszłości, poprzez otchłań czasu i śmierci#, wracają do nas dawni Bohaterowie. Jednym z nim jest major Józef Bonawentura Garczyński.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!