Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Mieszkańcy proszą o progi zwalniające. Nie czują się bezpiecznie

fot. MM

fot. MM

Wielu kierowców przejeżdżając przez #Turzyn nie zachowuje bezpiecznej prędkości. Mieszkańcy chcą, aby w szczególnie newralgicznym miejscu zostały zamontowane progi zwalniające.

Z prośbą o pomoc i interwencję u władz powiatu nakielskiego zwrócili się do radnego powiatowego Pawła Dudy mieszkańcy Turzyna. Już wcześniej informowali o tym, że konieczne jest ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających w miejscowości. Szczególnie chodzi o odcinek od bloku nr 5 do tamtejszego placu zabaw. W imieniu mieszkańców, radny Duda złożył interpelację do starosty nakielskiego, w której poprosił o zamontowanie progów. – Z relacji mieszkańców wynika, że jest to niebezpieczny odcinek drogi ze względu na rozwijanie w tym miejscu dużych prędkości przez kierujących pojazdami. W ich ocenie zamontowanie progów zwalniających wpłynie pozytywnie na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa – wyjaśnił radny.

„Poziom bezpieczeństwa jest poprawny”

Jak odniosło się do tego starostwo? Otóż, starosta Tadeusz Sobol przekazał, że Zarząd Dróg Powiatowych sprawdził warunki ruchu w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Sprawdzone zostały policyjne statystyki. – Z oceny danych statystycznych otrzymanych z policji za okres trzech ostatnich lat wynika, że poziom bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest poprawny. Na drodze występuje małe natężenie ruchu, o znaczeniu lokalnym – przekazał opinię ZDP starosta Tadeusz Sobol. Jaką decyzję podjęto w sprawie progów, o które apelowali mieszkańcy? – Z uwagi na charakter drogi i jej otoczenie, nie ma zasadności dla wykonania progów zwalniających na terenie miejscowości Turzyn - poinformował Tadeusz Sobol. Progi zwalniające nie są montowane zbyt często, a jeżeli już to tylko w określonych miejscach. – Na drogach powiatowych progi zwalniające wykonywane są w celu poprawy bezpieczeństwa na ogół tylko w rejonie szkół i przedszkoli, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, zwłaszcza dzieci – dodał.

Źródło:  

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Mieszkaniec , w dniu 19-11-2023 14:06:48 napisał:

  Przecież tam jest minimalny ruch. Nie długo będą w lesie chcieli progi.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Zainteresowany, w dniu 19-11-2023 14:39:16 napisał:

  Panie radny a może spróbuję pan pomóc w zamontowaniu takich progów na ul Pobożnego w Kcyni tam są dopiero wyścigi rodziców zawożących dzieci do szkoły

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Krzysztof, w dniu 19-11-2023 16:31:03 napisał:

  Obwodnica koło krzywej także jest bardzo niebezpieczna nie ma progów zwalniających ani przejścia a to droga dzieci do szkoły !!!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ania, w dniu 19-11-2023 16:36:24 napisał:

  Na łuku drogi koło grena jest bardzo niebezpiecznym miejscem ! Zainstalowane jest jedno lustro ! Tam powinny być progi zwalniające albo ograniczenie prędkości do 30km/h

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Tomasz, w dniu 19-11-2023 19:02:42 napisał:

  Przecież to jest droga do nikąd, więc Ci pędzący kierowcy to mieszkańcy Turzyna.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  My, w dniu 19-11-2023 19:30:13 napisał:

  Obwodnica ma być w najbliższym czasie remontowana,wiec na nic wypociny. Jest tam znak ograniczenia prędkości. A piratami to się musi zająć policja,a nie progi.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Tubylec, w dniu 19-11-2023 22:17:37 napisał:

  Zwolenników tych progów jest bardzo niewiele, należą do nich osoby niepotrafiące/niechcące pilnować swoich dzieci i psów, a ponadto jest tam chodnik, który w okresie zimowym nigdy nie jest odśnieżony, ewentualnie jest częściowo, bo jak tłumaczą ,,nie jest to ich obowiązek". Progi te byłyby ponadto uciążliwe dla samochodów, oraz bardzo utrudniałyby przejazdy maszyn rolniczych, które jak wiadomo do lekkich nie należą i musiałyby się praktycznie zatrzymywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Metryczka dziecka A4
20PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)