Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

Dzień Chemika. Uczniowie przeprowadzili ciekawe doświadczenia

fot. ZSS Szubin

fot. ZSS Szubin

Dzień Chemika jest dorocznym świętem obchodzonym na cześć wszystkich chemików #i pracowników zakładów chemicznych w Polsce. Jest także okazją, by pokazać jak wygląda nauka chemii w szkołach oraz sposobem na promowanie wiedzy chemicznej wśród dzieci. Gdyby nie wielkie odkrycia chemiczne współczesny świat wyglądałby zupełnie inaczej.

W naszej szkole Dzień Chemika odbył się po raz pierwszy. Pod okiem nauczycieli uczniowie przeprowadzili różnorodne doświadczenia chemiczne wykorzystując do tego produkty spożywcze i środki czystości, które wszyscy posiadamy w domu. Zadania zostały zaszyfrowane kodami graficznymi QR, które najpierw trzeba było odczytać na tablecie, następnie zapoznać się z instrukcją i dopiero wykonać. Najwięcej emocji wzbudziły takie eksperymenty jak: wulkan, lampa lawa, oddzielenie soli od pieprzu, wędrująca woda, ciecz nienewtonowska oraz samo rosnące balony. Uczniowie chętnie i z dużym zaciekawieniem wykonywali wszystkie doświadczenia. Ciekawym eksperymentem było też rozpoznawanie smaków warzyw z zasłoniętymi oczami. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe zadanie jak się wydaje i utwierdza nas w przekonaniu, że do poznawania świata potrzebne są nam wszystkie zmysły. A otaczający świat wszyscy poznają bardzo chętnie.

Zadanie było możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w ramach projektu na organizację zajęć pozalekcyjnych pn. „Doświadczamy i eksperymentujemy, bo przyszłości wypatrujemy”.

Materiał: Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    LOOOOOOOL, w dniu 10-06-2023 15:30:21 napisał:

    LOL LOL LOL

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)