Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Biblioteka gościła drugoklasistów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania

fot. powierzone

fot. powierzone

W minionym tygodniu Biblioteka Dziecięca gościła uczniów klasy 2 z Niepublicznej Szkoły #Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie.

Podczas wizyty drugoklasiści dowiedzieli się o zasadach panujących w bibliotece, pracy bibliotekarza, o poszanowaniu książek i o tym, dlaczego warto czytać. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w dyskusji, z zainteresowaniem zajrzały do pomieszczeń bibliotecznych. Następnie mogły podejść do półek i obejrzeć interesujące je książki. Jako zadanie, miały wykonać ilustrację z ulubionej opowieści. Powstały piękne kolorowe obrazki, które stworzą klasową książkę. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki, słodkości oraz baśnie do szkolnej biblioteczki. To było bardzo miłe spotkanie.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)