Akcja "Bezpieczne Wakacje". Strażnicy Miejscy spotkali sie z przedszkolakami
fot. powierzone
Po kilku miesiącach ciężkiej pracy przychodzi czas na relaks i #odpoczynek. Wakacje to długo wyczekiwany okres, który przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wspólne gry i zabawy z przyjaciółmi, odejście od komputerów i komórek.
Musimy pamiętać jednak, że okres wakacyjny to nie tylko zabawa, lecz trzeba myśleć również o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych. Każdego roku dochodzi bowiem do wielu wypadków, w których uczestniczą dzieci oraz młodzież. Społeczeństwo od najmłodszych lat powinno być uświadamiane o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa, co pozwoli zmniejszyć liczbę potencjalnych zdarzeń. W akcję „Bezpieczne Wakacje” włączyła się również, jak co roku Straż Miejska w Nakle nad Notecią rozpoczynając cykl spotkań edukacyjnych. Dzięki tym spotkaniom, pogadanką dzieci będą wiedziały jak zachowywać się podczas okresu wakacyjnego, aby po wakacjach mogły wrócić do szkolnego grona. I tak w dniu 29.06.2023 r. strażnicy miejscy spotkali się z najmłodszymi w Nakielskim Ośrodku Kultury. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonuje Straż Miejska w Nakle nad Notecią.
Strażnicy Tomasz Nowakowski oraz Janusz Mrówczyński, zaprezentowali proces łapania psów oraz innych zwierząt pokazując do tego wykorzystywany sprzęt, będący na wyposażeniu Straży Miejskiej. Przedszkolaki miały okazje wsiąść do radiowozu, zapoznać się z radiostacją oraz sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Na zakończenie spotkania strażnicy wręczyli każdemu dziecku opaski odblaskowe i kolorowanki związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Kolejna grupa maluchów odwiedziła pomieszczenie Miejskiego Monitoringu Wizyjnego, który mieści się w siedzibie Straży Miejskiej. Maluchy dowiedziały się, jak działają kamery, gdzie są rozmieszczone na terenie miasta i co dzięki nim można dokumentować.
Materiał: Wioletta Janikowska / Straż Miejska w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- W świecie dziecięcej wyobraźni. Dobra czarownica przygotowała zagadki
- Szacunek dla pokoleń. Uroczysty apel w przedszkolu
- Uroczyste pasowanie. Wyjątkowy dzień w przedszkolu
- Warsztaty taneczne dla przedszkolaków. O różnorodności polskiego folkloru
- "Śniadanie daje moc". Dzieci komponowały zdrowy posiłek
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)