"Zimowy pejzaż”. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

fot. powierzone
Zimą przyroda trwa jakby w uśpieniu. Zasypiając wcześniej chroni się przed zimową pogodą, aby # potem znów obudzić się. Zima bywa śnieżna i biała a czasem przypomina jesień. Obserwowanie krajobrazu zimą stanowi okazję do plastycznego zaprezentowania jej piękna. Dzieci i młodzież szkolną z Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią zaproszono do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, pt. „Zimowy pejzaż.”
Konkurs zorganizowały: Lilianna Grabarkiewicz, Kamila Wełniak-Bohdanowicz, Monika Młynarczyk.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do spędzania czasu na twórczej aktywności, rozbudzanie w nich kreatywności czy też wyobraźni plastycznej oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i poznawczej. Konkurs stanowił również okazję do zaprezentowania zdolności manualnych uczniów a także zapoznania młodych ludzi z różnymi technikami plastycznymi.
Prace zobrazowane zostały na kartce formatu A4 lub A3. Uczestnicy stworzyli swój „Zimowy pejzaż” za pomocą: rysunku, malarstwa, collage, wyklejanek itp. Większość prac zaprezentowano używając kilku technik plastycznych.
Uczniowie mogli zgłosić do konkursu jedną pracę zawierającą metryczkę z danymi autora pracy zgłoszonej do konkursu, takie jak: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza.
Udział w konkursie oznaczał wyrażenie zgody rodziców/opiekunów prawnych dzieci będących uczestnikami konkursu a także zastosowanie się do Regulaminu konkursu.
Zgłoszenie prac do konkursu oznaczało przekazanie praw autorskich do nich na rzecz Organizatora Konkursu, jak też z wyrażenie zgody na publikację materiału z rozstrzygnięcia konkursu w prasie i Internecie w celach informacyjnych.
Podczas oceniania prac Komisja konkursowa wzięła pod uwagę: zgodność z tematem jak i regulaminem konkursu, wkład pracy, pomysłowość a także estetykę wykonania.
Jury rozpatrzyło prace konkursowe a z uwagi na duże zainteresowanie uczniów szkoły podstawowej i wysoki poziom wykonania prac wyłoniło liczne grono laureatów:
Miejsce I zajęły dzieci: ex aequo Marcelina Nowak z klasy I a, Zofia Żygowska – klasa II c, Ivanna Kryvenko – klasa I b, Rafał Pasieka z klasy I b.
Laureatami II miejsca zostali ex aequo autorzy prac: Michalina Konwińska z klasy III b, Adam Kalisz – klasa I c, Jędrzej Zglenicki z klasy I c, Gustaw Rochna – klasa III b.
Miejsce III również ex aequo zajęli uczniowie: Gabriela Gładkiewicz z klasy II b, Franciszek Wolski z klasy I b, Brajan Nowak – klasa II d, Oleg Ziemkowski z klasy II a.
Nagrodzona została także praca autorstwa Olgi Gładkiewicz z klasy VI c.
W Regulaminie konkursu jury zastrzegło sobie prawo do wyłonienia autorów prac wyróżnionych. Wyróżnienia otrzymali: Maja Czarny z klasy I b, Natalia Kaczmarek – klasa I c, Wiktoria Krzyżan-Burzych – klasa III b, Agata Śligowska – klasa III b, a także Fabian Piszczek z klasy II d.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 13 lutego 2025 r.
Laureaci konkursu i autorzy prac wyróżnionych otrzymali nagrody w postaci książek edukacyjnych, gier planszowych, środków plastycznych, słodyczy, pamiątkowych dyplomów.
materiał: Kamila Wełniak-Bohdanowicz, Monika Stachowska
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)