Dziś mamy 2 stycznia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2024

Wyruszyli w trasę, mimo sądowych zakazów. Ich zachowanie oceni sąd

fot. archiwum

fot. archiwum

Dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do sądowych zakazów #prowadzenia pojazdów, zostało zatrzymanych przez policjantów. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci codziennie wyjeżdżają na ulice, aby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do ich zadań należy między innymi kontrola trzeźwość kierowców czy sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, którymi się poruszają. Jednak nie wszyscy kierujący powinni się znajdować na drodze. W ostatnim czasie mundurowi z powiatu nakielskiego zatrzymali 2 mężczyzn, którzy pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów wyruszyli w trasę.

W czwartek (26.12), około godziny 11:00, stróże prawa z Mroczy, na jednej z ulic w mieście, zauważyli cyklistę, który według wiedzy funkcjonariuszy może posiadać sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Mundurowi postanowili skontrolować mężczyznę. Ich przeczucie okazało się trafne. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych kierującego 55-latak wykazało, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

W niedzielę (29.12), funkcjonariusze Posterunku Policji w Sadkach, w trakcie patrolu miejscowości Dębowo, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową skodą. Za kierownicą pojazdu siedział 64-latek. W trakcie rozmowy ze stróżami prawa mężczyzna wydawał się poddenerwowany. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach wyjaśniło jego zachowanie. Posiadał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj kierujący niestosującą się do decyzji sądu popełnili przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego. Teraz ich zachowanie oceni sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Nielegalne treści w internecie dotyczące dzieci. Zgłoś anonimowo

W okresie świąteczno-noworocznym kiedy większość Polaków #cieszy się rodzinną atmosferą warto pamiętać, że w sieci czyhają niebezpieczeństwa, na przykład niepokojące treści dotyczące dzieci. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że dzięki aplikacji mObywatel można zgłosić treści dotyczące wykorzystywania dzieci, także anonimowo.

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)
0

Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok

Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.

(czytaj więcej)