Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2024

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie. Konkurs z udziałem pań z KGW

fot. MM

fot. MM

10 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbyło się tradycyjne#, przedświąteczne spotkanie członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szubin. Wszystko po to, by złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Równie istotnym aspektem spotkania jest także konkurs na najlepszą wigilijną potrawę, świąteczny wypiek oraz bożonarodzeniowy stroik.

 

Zgromadzonych w sali gości przywitała przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Anna Wolender. W spotkaniu udział wzięli również: przedstawiciele władz samorządu gminy Szubin i powiatu nakielskiego, przewodnicząca Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy Zofia Kozłowska, , dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon, prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie Piotr Żukowicz oraz kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle Tomasz Tarnolicki.

Po okolicznościowych przemówieniach oraz degustacji przygotowanych dań, komisja konkursowa ogłosiła wyniki konkursów Kto w tym roku okazał się najlepszy?

Potrawy świąteczne:

1. KGW Pińsko - za karpia na maśle

2. KGW Królikowo - za zupę krem z borowików i grzankami

3. KGW Ciężkowo - za gołąbki wigilijne

Wypieki świąteczne:

1. KGW Stary Jarużyn - za tort Mikołaj

2. KGW Samoklęski Duże - za sernik z malinami

3. KGW Wąsosz - za miodowo-orzechową poezję

Stroiki świąteczne:

1. KGW Wolwark

2. KGW Retkowo

3. KGW Kołaczkowo

O iście świąteczną atmosferę zadbały "Kołaczkowianki", które zachęcały wszystkich uczestników wydarzenia do wspólnego kolędowania. Warto w tym miejscu podkreślić, że Panie wystąpiły tego dnia w zupełnie nowych kreacjach.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa hal
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)