Zajęcia świąteczne w trzecim tygodniu za nami. Powstały piękne bombki
fot. pow.
Trzeci a zarazem ostatni tydzień muzealnych warsztatów #bożonarodzeniowych spędziliśmy w gronie dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie z grup Motylki i Muchomorki, z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie z grupy Pszczółki oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie.
Uczestnicy wykonywali bombki drewniane na choinkę, przyozdabiając je kolorowymi kulkami z krepy i innych różnych świecidełek oraz zielone papierowe choineczki z perełkami, brokacikami i innymi, cennymi, plastycznymi skarbami. Wystawa na dużej sali Domu Polskiego Boże Narodzenie wokół stołu wprowadzała nas w klimat nadchodzących świąt, a opowieści z nią związane, przedstawione przez kustosz dr Kamilę Czechowską i pracownika Iwonę Kruk , pełne zagadek dot. wystawy i znajdującymi się na niej przedmiotami ubogacały nasze spotkania z Wami. Dziękujemy wszystkim, którzy z uśmiechem na twarzy, w cudownym, radosnym nastroju przybyli na coroczne muzealne warsztaty bożonarodzeniowe, które znowu minęły za szybko. Jednak za rok, w 2025 znów się spotkamy. Do zobaczenia.
Materiał: Kamila Czechowska
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!