Świąteczna Fabryka Pierników. Małe dzieła sztuki
fot. powierzone
W dniu 5 grudnia, w świetlicy wiejskiej #w Sucharach, odbyło się wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. To wyjątkowe wydarzenie staje się już piękną tradycją naszej społeczności, gdyż odbywa się cyklicznie w grudniu, wprowadzając nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Pierwszym etapem było wypiekanie pierników, za co odpowiadały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka". Następnie dzieci z wielkim zapałem i kreatywnością przystąpiły do dekorowania pierników, tworząc prawdziwe małe dzieła sztuki. Wspólna zabawa przy zdobieniu ciastek pozwoliła wszystkim poczuć magię nadchodzących Świąt i radość wspólnego oczekiwania na Boże Narodzenie.
Nie zabrakło również atrakcji – dzieci, które wzięły udział w dekorowaniu, zostały nagrodzone przez Świętego Mikołaja, co wywołało wiele uśmiechów i radości.
Organizatorami tego wydarzenia byli Koło Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka" w Sucharach i Rada Sołecka wsi Suchary.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Materiał: KGW "Sucharzanka"
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Xxx, w dniu 09-12-2024 09:25:05 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!