Obradowali mroteccy radni. Jakie uchwały zostały podjęte?
fot. UMiG Mrocza
29 listopada 2024 roku o godzinie 10:00 w Sali Sesyjnej #im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy rozpoczęła się VIII Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mroczy – Magdalena Musiał-Resler, Radni Rady Miejskiej w Mroczy, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja, Skarbnik Miasta i Gminy Mroczy – Edyta Deja, Kierownicy Komórek Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Przedstawiciele Jednostek Organizacyjnych i Pomocniczych, praktykanci z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mroczy oraz mieszkańcy Gminy Mrocza.
Po stwierdzeniu quorum, przyjęto porządek obrad VIII Sesji oraz protokół z VII Sesji.
Informacja Przewodniczącej Rady o działalności Rady w okresie międzysesyjnym, o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach Radnych i postulatach mieszkańców a także sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza o pacy w okresie międzysesyjnym oraz o realizacji uchwał podjętych na VII Sesji Rady zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mrocza.
Podczas sesji przedstawiono Informację o złożonych wnioskach do budżetu Gminy Mrocza, Informację o przygotowaniu zimowego utrzymania dróg oraz Informację Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej o przeprowadzonych kontrolach w okresie międzysesyjnym:
1) kontrola w zakresie realizacji przebiegu gospodarowania ściekami komunalnymi na terenie Gminy Mrocza,
2) kontrola wydatków na promocję Gminy Mrocza za rok 2023.
Następnie Radni przeszli do podjęcia uchwał:
1) uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Mrocza na lata 2024 – 2042,2) uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Mrocza na 2024 r.,3) uchwała w sprawie stawek podatku od środków transportowych i zwolnień w tym podatku,4) uchwała w sprawie wyznaczenia strefy płatnego parkowania, wysokości opat za parkowanie, sposobu pobierania opłat oraz nadania regulaminu funkcjonowania strefy płatnego parkowania,5) uchwała w sprawie przyjęcia Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Mrocza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na lata 2025 – 2029,6) uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie określenia jednostki obsługującej, jednostek obsługiwanych oraz zakresu obowiązków powierzonych jednostce obsługującej w ramach wspólnej obsługi,7) uchwała w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Samopomocy dla Seniorów w Mroczy”,8) uchwała w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Samopomocy dla Seniorów w Samsieczynku”,9) uchwała w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Samopomocy dla Seniorów w Rościminie”,10) uchwała w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą „Klub Samopomocy dla Seniorów w Matyldzinie”,11) uchwała w sprawie przyjęcia do realizacji projektu pod nazwą: „Rozwój usług opiekuńczych dla mieszkańców gminy Mrocza oraz Sicienko” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021 – 2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus,12) uchwała zmieniający uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji projektu pod nazwą: „Kujawsko – Pomorska Teleopieka na lata 2024 – 2026 współfinansowanego z programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021 - 2027”,13) uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej dla Gminy Mrocza na lata 2023 – 2029,14) uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia programu osłonowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028,15) uchwała w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia, w tym w schroniskach dla osób bezdomnych, schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i mieszkaniach treningowych lub wspomaganych dla osób, których gminą właściwą jest Gmina Mrocza,16) uchwała w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat jak również trybu ich pobierania oraz szczegółowych warunków przyznawania usług sąsiedzkich, wymiaru i zakresu usług sąsiedzkich oraz sposobu rozliczania wykonywania takich usług,a także uchwała w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej,
Na zakończenie zebrani mogli zgłaszać wolne wnioski i oświadczenia.
Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Uroczyste podpisanie umów. Stypendyści odebrali gratulacje
- Świetny występ MDP z Samsieczynka! Za nami wojewódzkie zawody pożarnicze
- Program wsparcia rodzin. Zajęcia z pedagogiem i konsultacje
- Nowy ekran i rzutnik multimedialny. Świetlica doposażona
- Siła tkwi w rodzinie. Wręczono odznaczenia jubilatom
Stopnie alarmowe BRAVO i BRAVO–CRP. Obowiązują na terenie całego kraju
Premier podpisał nowe zarządzenia dotyczące #obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2025 r. do godz. 23:59. Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)