Dziś mamy 22 listopada 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2024

O prawach dziecka w przedszkolu. Rocznica uchwalenia Konwencji

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia# Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego wydarzenia! Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

 

Motylki i Sówki z Przedszkola Donald, obejrzały w Bibliotece Dziecięcej grafikę, przedstawiającą wszystkie najważniejsze prawa dziecka, które trzeba uszanować i których trzeba przestrzegać. Do ulubionych praw przedszkolaków należy to, które mówi o odpoczynku, nauce, zabawie oraz życiu w rodzinie. Sówki i Motylki zdają sobie sprawę, że mają też obowiązki. Chętnie pomagają rodzicom w pracach domowych. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza tematycznego, bawiły się przy muzyce, dowiedziały się, że bardzo wiele nas łączy oraz jak ważna jest współpraca.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.

(czytaj więcej)
0

Dodatkowy pojemnik do segregacji odpadów. Nowe przepisy unijne

Od stycznia przyszłego roku nastąpią zmiany w segregacji odpadów#. Obowiązywać będzie nowy pojemnik.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie młodych dowódców. Kurs adaptacyjny dla oficerów

Oficerowie, którzy w ostatnim czasie zostali przyjęci #w struktury 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) szkolą się na terenie Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych (CSSLP) w Plaskoszu.

(czytaj więcej)
0

Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej. Projekt przyjęty jednogłośnie

W czwartek, 21 listopada Senat uchwalił ustawę #o ochronie ludności i obronie cywilnej. To kompleksowe rozwiązania, które są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie na bezpieczne i odporne środowisko cywilne w kontekście zagrożeń militarnych i pozamilitarnych. Ustawa koncentruje się na bezpieczeństwie obywateli i nie wpływa na swobody obywatelskie. Przyjęte rozwiązania wraz z poprawkami trafią teraz do Sejmu, który rozpatrzy stanowisko Senatu.

(czytaj więcej)