Dzień Kredki w bibliotece. Kreatywne zabawy dla najmłodszych
fot. PiMBP w Nakle
Dzień Kredki... To nietypowe święto #przypada 22 listopada.
"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie..." - tą radosną piosenką, rozpoczęliśmy spotkanie z Misiakami w Bibliotece Dziecięcej. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o zielonej kredce, która dzięki swojej wyobraźni stworzyła nietypowy rysunek. Była bardzo kreatywna i nie wstydziła się tego. Dzięki kredkom dzieci mogą przenieść się do magicznego świata, okazywać emocje, uczucia, przedstawiać lęki. Misiaki poznały też historię powstania kredki, ćwiczyły język z kredki oraz bawiły się w kolory. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w kredkowej fotobudce. To był kolorowy dzień.
Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Dzień pełen emocji. Przedszkolaki poznały andrzejkowe zwyczaje
- Dzieci uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Królowały pluszaki
- Nastrojowa muzyka i magiczne dekoracje. Czas wróżb i zabaw
- Przedszkolaki z wizytą u seniorów. Dzieci przygotowały niespodziankę
- Program "Działaj z imPETem". Nagrodzeni książeczkami edukacyjnymi
Znakowanie owoców i warzyw. Nowe przepisy od 1 stycznia
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować# obowiązujące unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)