Zajęcia z zakresu segregacji odpadów. Cenna lekcja dla uczniów
fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Dnia 29 listopada 2024 r. uczniowie klas I–VI Szkoły Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mieli okazję powtórzyć i z pewnością poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. A wszystko dzięki pani Adriannie Grobelnej, specjalistki do spraw ochrony środowiska z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.
Dzięki Spalarni Odpadów ENERIS, Centrum Edukacji zrealizowało w naszej szkole zajęcia z zakresu segregacji odpadów „Śmiecioogarniacze”. Zajęcia były połączeniem teorii oraz praktyki. Uczniowie najpierw usłyszeli wiele cennych informacji o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak minimalizować i w jaki sposób można przetwarzać odpady, a następnie mogli sprawdzić swoją wiedzę wrzucając śmieci do odpowiednich pojemników.
Była to z pewnością cenna lekcja, która ma nas wszystkich uwrażliwić na potrzebę właściwej segregacji odpadów.
Materiał: Maria Kamińska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- "Alchemiczna Przygoda Wiedźmina". Licealiści uczestniczyli w Nocy Biologów
- Uczniowie z Sadek z wizytą w DPS. Jasełka w wykonaniu trzecioklasistów
- Warsztaty turystyczno-hotelarskie. Cenne doświadczenie dla uczniów
- W oczekiwaniu na ferie. Zimowe ozdoby przed budynkiem szkoły
- Studniówka uczniów z Kcyni. Niezapomniany bal maturalny
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów
Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)