Kreatywne zajęcia biblioteczne dla najmłodszych. Nietypowe święto
fot. PiMBP w Nakle
W kalendarzu świąt nietypowych 22 listopada przypada# Dzień Kredki. Jest to święto na cześć tego szalenie popularnego przyrządu do pisania, rysowania i kolorowania oraz wszystkiego, co kredka sobą symbolizuje, a zatem dziecięcej kreatywności, wyobraźni i sztuk plastycznych.
Z tej okazji grupa przedszkolna "Iskierki" z Trzeciewnicy wzięła udział w zajęciach bibliotecznych. Na początek dzieci poznały rodzaje kredek i samodzielnie oceniały którymi najlepiej im się rysuje. Następnie udoskonaliły swoja znajomość kolorów oraz obrazów im odpowiadających. Wykazały się przy tym dużą spostrzegawczością. Kolejnym zadaniem było układanie kredek według podanego wzoru oraz wielkości. Na koniec wykonały duże kredki z wydzieranek z kolorowego papieru i pozowały w fotobudce.. Zajęcia dostarczyły wszystkim dzieciom dużo radości i przyjemności.
Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Stopnie alarmowe BRAVO i BRAVO–CRP. Obowiązują na terenie całego kraju
Premier podpisał nowe zarządzenia dotyczące #obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2025 r. do godz. 23:59. Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)