Uroczystość z okazji majowych świąt. Wyjątkowe wydarzenie

fot. powierzone
29 kwietnia w Zespole # Szkolno-Przedszkolnym nr 3 odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się majowych świąt. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w pięknej pod względem wizualnym, artystycznym i dydaktycznym uroczystości, złożonej z etiudy scenicznej, okolicznościowych pieśni i wierszy oraz układów tanecznych i akrobatycznych.
"Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego" (3 maja 1791r.)
Były dydaktyczne, zwizualizowane oraz wzruszające nawiązania do 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, która jest patronem Szkoły Podstawowej nr 3. Temu świętu poświęcono podczas uroczystości nieco więcej czasu przedstawiając rys historyczny i znaczenie pierwszej polskiej konstytucji. W etiudzie scenicznej, przygotowanej przez starszą młodzież, nakreślono okoliczności jej uchwalenia. Wzruszającym momentem było przepiękne wykonanie przez Oliwię Jasiorowską piosenki pt. "Polsko, cóżeś Ty za Pani".
Następnie nawiązano do najmłodszego święta - 2 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej . Tu młodsi uczestnicy uroczystości zaprezentowali swoje przywiązanie do barw narodowych, wykonując okolicznościowe piosenki oraz prezentując układy taneczne. Oczywiście barwy biało-czerwone widoczne były w strojach, pięknie przygotowanych rekwizytach użytych podczas układów tanecznych, scenografii oraz flag i chorągiewek Rzeczypospolitej Polskiej. Pozostało święto 1 maja. To oczywiście Święto Pracy, ale także 21. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Szkolna grupa taneczno-akrobatyczna wykonała układ w rytm "Ody do radości" Ludwiga van Beethovena. W finałowej części widzowie usłyszeli piosenkę pt. "Jest takie miejsce, taki kraj" w wykonaniu Leny Podgórskiej. Pięknych doznań audiowizualnych dostarczyli uczniowie klas: 1a,2b, 1a,2b,3a, 4a,5c,6b, 6c, 7c.
Uroczystość przygotowały panie: Magdalena Podgórska, Agnieszka Dolacinska, Alicja Borus i Hanna Pikul.
materiał: Alicja Borus Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria








Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)