Frekwencja oraz humory dopisały. Warsztaty mikołajkowe
fot. PiMBP w Nakle
Mikołajki to święto, na które czekają bez wyjątku wszystkie dzieci#. Z tej okazji Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys z Radą Sołecką oraz Biblioteka w Trzeciewnicy zaprosiły dzieci na warsztaty, które poprowadzili animatorzy z „Nie pękaj”.
W trakcie spotkania najmłodsi mieli okazję własnoręcznie ozdobić płócienne torby w świąteczne wzory. Po wykonaniu zadania przyszedł czas na wspólną zabawę, tańce i słodki poczęstunek. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie bardzo miłego gościa. Miał czerwony strój i długą białą brodę. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj, który obdarował najmłodszych wspaniałymi paczkami. Nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Frekwencja oraz humory dopisały, a uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że impreza należała do bardzo udanych :-)
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów – to dzięki Wam mogliśmy zorganizować to wspaniałe wydarzenie.
Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)