Dzieci w końcu się doczekały. Konwój Mikołajów po raz czwarty
fot. MM
8 grudnia w zorganizowano czwartą już edycję wydarzenia# pn. Konwój Mikołajów Gminy Szubin. Można więc powiedzieć, że jest to już swego rodzaju tradycja.
W tym roku mikołajkowy konwój rozpoczął się w samo południe w Kowalewie, skąd Mikołaje i ich pomocnicy z terenu gminy Szubin odwiedzali kolejno takie miejscowości jak: Wolwark, Pińsko, Zalesie, Królikowo, Retkowo, Ciężkowo, Słupy, Dąbrówkę Słupską, Wąsosz, Chomętowo, Gąbin, Mąkoszyn, Kołaczkowo, Szkocję, Rynarzewo, Zamość, Tur, Samoklęski Małe oraz miasta Szubin, gdzie odbył się wielki finał wydarzenia zwieńczony wyjątkowym koncertem, z którego osobna relacja zamieszczona zostanie w osobnym materiale.
Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, tegoroczny Konwój Mikołajów Gminy Szubin co prawda dotarł do wszystkich w/w miejscowości, jednakże z pewnym opóźnieniem, przez co niektóre dzieci czekały bardzo długo na przyjazd tak długo wyczekiwanych gości. Nie mniej jednak najmłodsi mieszkańcy gminy wykazali się olbrzymią cierpliwością i mimo deszczowej aury - z radością powitali uczestników konwoju, wykonując sobie z nimi pamiątkowe fotografie. Po przybyciu konwoju na ostatni przystanek - na szubińskim Rynku nastąpiło symboliczne odliczanie do oficjalnego włączenia świątecznych lampek.
Podsumowując - podobnie jak przed rokiem, kolumna składająca się z kilkudziesięciu rozmaitych pojazdów eskortowała sporą grupę Mikołajów, by ci mogli spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami poszczególnych miejscowości. Akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy” ponownie przysporzyła dzieciom sporo frajdy i niezapomnianych wrażeń.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Mieszkanka Kowalewa , w dniu 09-12-2024 08:10:59 napisał:
odpowiedz
Nie wiem , w dniu 09-12-2024 18:17:48 napisał:
odpowiedz
Kasa i kariera, w dniu 09-12-2024 20:09:21 napisał:
odpowiedz
Lucyna , w dniu 09-12-2024 23:49:52 napisał:
odpowiedz
Zenek, w dniu 10-12-2024 01:53:51 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!