Warsztaty na temat oszczędzania. Cenne wskazówki dla uczniów
fot. Marlena Berka
3 listopada Szkołę Podstawową# im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie odwiedzili pracownicy wraz z Panem Piotrem Żukowiczem- Prezesem Banku Spółdzielczego w Szubinie.
Goście w bardzo interesującej formie przeprowadzili warsztaty na temat oszczędzania, odpowiadając na szereg pytań, między innymi: Czym jest konto bankowe? Co to jest karta bankowa, kredytowa? Co to jest kredyt? Czym są odsetki? Jak wygląda praca w banku na rożnych stanowiskach?
Warsztaty pozwoliły naszym uczniom nie tylko lepiej zrozumieć zasady oszczędzania, ale także zdobyć cenną wiedzę, która z pewnością zaprocentuje w ich dorosłym życiu.
Uczniowie mogli osobiście przeliczyć pieniądze na profesjonalnej liczarce, jak również ułożyć bilon na raszce i zwinąć w rulon. Dzięki inspirującym przykładom i praktycznym wskazówkom, młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak efektywnie planować swoje wydatki i świadomie oszczędzać.
Jeszcze raz dziękujemy za podjęcie tej inicjatywy oraz za poświęcony czas i energię. Mamy nadzieję na dalszą współpracę, która będzie równie owocna i wartościową.
Organizatorem spotkania była p.Marlena Berka, szkolny opiekun SKO.
Materiał: Marlena Berka / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)