Dziś mamy 1 sierpnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 października 2022

Jesienne Miksty na nakielskich kortach. Zmierzyło się 9 par

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę 15 października na nakielskich kortach odbył się Turniej Tenisa Ziemnego pod nazwą "Jesienne Miksty".

Spośród dziewięciu par mieszanych najlepsza okazała się para w składzie Iwona i Andrzej Armknecht, którzy pokonali w finałowym, trzysetowym pojedynku Karolinę Olszanowską i Pawła Wąsowicza (3:6, 6:3, 10:6). Trzecie miejsce wywalczył duet w składzie Elwira i Sławomir Malińscy wygrywając z Justyną Mrotek i Jackiem Ratajczakiem (7:5, 6:4). Początkowo turniej stanął pod znakiem zapytania z uwagi na niekorzystną aurę, na szczęście deszczu spadło niewiele i cała impreza potoczyła się planowo i bez zakłóceń. Dziewięć par, które zgłosiły się do turnieju w początkowej fazie zagrało pojedynki w trzyosobowych grupach. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały dwie najlepsze pary. Miksty są jedną z najbardziej widowiskowych konfiguracji tenisowych zmagań na korcie, ponieważ zawierają mieszankę męskiej siły i kobiecej finezji. Umiejętność utrzymania dobrych proporcji obu tych pierwiastków, w połączeniu z dobrą komunikacją i współpracą pomiędzy partnerami daje gwarancję sukcesu. Przepis na pozór wydaje się prosty, ale każdy kto próbował gry mieszanej wie, że "bułka z masłem" to nie jest.

Jesienne miksty prawdopodobnie były ostatnim sportowym wydarzeniem sezonu 2022 na nakielskich kortach. Przed tenisistami już za moment długa i droga pod względem kosztu krytych obiektów zima, ale po niej kolejny sezon pełen wyzwań, postanowień i oczekiwań. Do zobaczenia na kortach!

Materiał: Paweł Wąsowicz

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zasięgnij porady grzyboznawcy. Popularna kurka mylona z lisówką

Zanim wyruszycie na #grzybobranie zwróćcie uwagę na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nowe strefy ochrony ptaków w naszym województwie. Obowiązują zakazy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska# w Bydgoszczy regularnie aktualizuje strefy ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków.

(czytaj więcej)
0

Historia drogownictwa. Jakich narzędzi i maszyn używano dawniej?

Jak dawniej budowano drogi, jakich narzędzi i maszyn używano? #Czy za worek mąki da się wybudować drogę? Jakie inne ciekawostki skrywa historia budowy dróg? Poznajmy historię urządzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie wybudowania nowej drogi - walca drogowego.

(czytaj więcej)
0

Unikalne na skalę europejską. Ciechocińskie tężnie mają 200 lat

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni #solankowych w Ciechocinku. Administrowany przez marszałkowską spółkę symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)