Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Alkomat pokazał ponad 2 promile. Pijany ojciec wiózł dziecko do przedszkola

fot. archiwum

fot. archiwum

Poranny widok dziecka wiezionego do przedszkola#, to codzienność. Nad tą codziennością kontrolę sprawują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W przypadku tej kontroli wiele odbiegało od normy. Mężczyzna po spotkaniu z policjantami zamiast z dzieckiem do przedszkola, trafił na badanie alkometrem, a dzieckiem zajęła się mama.

We wtorek 6 lutego w Wągrowcu na ul. Janowieckiej policjanci ujawnili że za kierownicą jadącego Forda Mondeo siedzi mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochód został zatrzymany do kontroli na pobliskiej stacji benzynowej w centrum miasta. Policjanci spodziewali się jak to zwykle bywa tłumaczenia porannym pośpiechem. Tym bardziej, że w pojeździe znajdowała się 6-letnia dziewczynka, podwożona do przedszkola. Nie spodziewali się jednak wyraźnego zapachu alkoholu.

Zapach jak się okazało nie był wynikiem użytego płynu do spryskiwaczy, czy płynu do dezynfekcji. Unosił się podczas rozmowy z kierowcą. Mężczyzna tłumaczył się że wypił dzień wcześniej trzy piwa. Na miejscu kontroli policjanci stwierdzili w organizmie 29-latka wartość przekraczającą 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce na miejscu interwencji pojawiła się matka dziewczynki, która przejęła opiekę nad dzieckiem. Stwierdziła, że nie zdawała sobie sprawy, że jej partner może być nietrzeźwy.

Mężczyzna utracił prawo jazdy, kontrola drogowa zapoczątkowała postępowanie w sprawie popełnienia przez kierującego przestępstwa z art 178a Kodeksu Karnego za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd nałoży również karę grzywny od 5 tysięcy złotych i wyda powstanie o zakazie prowadzenia pojazdów.

Materiał: KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Januszek, w dniu 07-02-2024 16:45:06 napisał:

  To teraz sama będzie wozić i dziecko i partnera....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  wągrowiec, w dniu 08-02-2024 11:07:36 napisał:

  Brednie nie zdawała sobie sprawy że partner może być pijany przecież jak rano wydmuchał 2 promile to wieczorem dzień wcześniej miał pewnie że 4 promile i chlał pewnie od kilku dni i tego nie widział dobre

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kurator , w dniu 08-02-2024 12:31:45 napisał:

  Dokładnie leży wieczorem razem a udaje że nie wie , sprawdzić tę sytuację tam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ******, w dniu 08-02-2024 13:16:30 napisał:

  To nie jest jego córka . ! Jaka matka na takie coś pozwala!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nietoperz, w dniu 08-02-2024 18:22:02 napisał:

  Czemu ten Pan nie został oddany pod opiekę rodzinny? Jak poprzedni imbecyl z audi q5? A tak bo to było Nakło Pozdrawiam :)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 10-02-2024 14:21:33 napisał:

  Brawa dla Pani R za narażenie córki na utratę życia. Niżej upaść się już nie da

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)