Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

07 marca 2023

Ciekawa lekcja o teatrze. Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Na lekcję o teatrze do Biblioteki Dziecięcej przybyły Pszczółki i Biedronki z Przedszkola# „Donald”. Najważniejsze elementy teatru, rodzaje kukiełek, zasady zachowania w teatrze oraz dlaczego kurtyna jest czerwona… Tego dowiedzieliśmy się podczas pogadanki.

Przedszkolaki również wysłuchały bajeczki o tym, jak Fenek z przyjaciółmi udał się do teatru  na przedstawienie „Calineczka”. Dzieci opowiadały o swoich wizytach w teatrze, a także o własnych występach w przedszkolu. Następnie wybrane osoby wcieliły się w role trzech świnek, wilka i trzech domków, po czym odegrały przedstawienie. Jako ciekawostkę, przedszkolaki mogły zobaczyć teatrzyk Kamishibai. Bibliotekarka przedstawiła bajkę „O Panach Palcach”. Biedronki i Pszczółki na zakończenie wykonały piękne prace plastyczne, właśnie o paluszkach. Po odrysowaniu dłoni, każdy stworzył pięciu różnych aktorów, z różnymi minami, w różnych strojach, z przepięknymi nakryciami na głowach.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)