Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lipca 2024

Wewnętrzne ćwiczenia. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

W minioną sobotę 6 lipca na placu przed remizą #Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy druhowie zorganizowali wewnętrzne ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Początek ćwiczeń związany był z teoretycznym przedstawieniem technik, jakie druhowie mieli w planie doskonalić. Ćwiczone założenia zakładały, że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana, która jest zakleszczona. W związku z tym wykonano dostęp od tyłu pojazdu, poprzez usuwanie boków pojazdów. Prowadzona tematyka ćwiczeń jest związana z ciągłym rozwojem infrastruktury drogowej, ale również z przybywającym sprzętem w jednostce. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z nowymi technikami ratownictwa drogowego oraz ugruntowanie posiadanej już wiedzy w tym zakresie. Całe szkolenie było prowadzone przez dh. Damiana Dembeckiego, który na co dzień jest strażakiem w OSP Wierzchucin Królewski, a zarazem Ratownikiem Medycznym.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (7)

    Strażak SAM, w dniu 08-07-2024 12:43:19 napisał:

    Ćwiczenia na placu przed remizą.Brak mi słów na to co widzę i czytam.Ten "geniusz" który na tak idiotyczny pomysł wpadł powinien oberwać"pajdę"

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Praca na wysokości
60PLN
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)